Sektörel

NATO, zafiyet yönetiminde IBM ile iş birliği yapacak

https://siberbulten.com/sektorel/bugbounter-avrupada-ilk-cozum-ortakligini-olusturdu/NATO siber güvenlik zafiyetleri yönetimi alanında IBM ile birlikte çalışacak.

NATO İletişim ve Bilgi Ajansı (NCI Agency) ile IBM Consulting  kurumun ağlarındaki siber güvenlik görünürlüğünü ve varlık yönetimini iyileştirmeye yönelik bir sözleşme imzaladı.

ABD’li bilişim devi IBM, 2024 yılından itibaren NATO için özel olarak tasarlanmış, performansa dayalı Birleşik Varlık, Yapılandırma, Yama ve Zafiyet Yönetim Hizmeti sunacak.

IBM Consulting anlaşma sayesinde NATO’nun siber risklere yönelik görünürlüğünü artıracak ve potansiyel sorunları daha kolay ve hızlı bir şekilde yönetmesine olanak tanıyacak. NATO siber tehditleri taramak için IBM ara yüzünü kullanacak.

“SİBER TEHDİTLERE KARŞI HAYATİ BİR İŞ BİRLİĞİ”

NCI Agency CEO’su Ludwig Decamps konuya ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

“Siber güvenlik sektörüyle ile iş birliği, kolektif siber dayanıklılığımızı artırmak ve siber tehditlere ve zafiyetlere daha hızlı yanıt vermek açısından hayati öneme sahip. Bugünkü anlaşma, daha hızlı ve karmaşık kaynak tedariki için daha çevik ve hızlı yaklaşımlara imkan tanıyan yeni bir gelişmiş tedarik sürecinde önemli bir kilometre taşını işaret ediyor,”

BugBounter, Avrupa’da ilk çözüm ortaklığını oluşturdu

 

IBM’in hizmeti, mevcut NATO varlık, yapılandırma ve yama çözümlerinin üzerine inşa edilecek. Ayrıca, hizmet varlık yapılandırma ve yama yönetimi bilgilerine dayanan, IT hizmet yönetimi ve finans ve denetim departmanlarının ihtiyaçlarını destekleyecek olan geniş bir kurumsal çerçeve oluşturmada yardımcı olacak.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu