Sektörel

İsrail merkezli Check Point, start-up’lar için CyberUp programını başlattı

İsrail merkezli Check Point, start-up’lar için CyberUp programını başlattıİsrail merkezli çok uluslu siber güvenlik şirketi Check Point, ülkenin büyüyen siber güvenlik start-up ağını desteklemek için CyberUp programını başlattı.

Firma, müşterileriyle pazar fırsatları yaratarak ve potansiyel yatırımcılara erişim sağlayarak İsrail’in büyüyen siber güvenlik start-up ağını destekleyecek bir girişim olan CyberUp programını başlattı.

CYBERUP İLE NE AMAÇLANIYOR?

CyberUp, başarılı katılımcılara büyümenin önemli aşamalarında rehberlik etmenin yanı sıra Check Point müşterilerinin İsrail inovasyonuna erişimini de sağlayacak.

Program bir hızlandırıcı olmanın yanı sıra sektördeki erken aşama şirketleri ve yeni nesil siber girişimcileri de destekleyecek.

Diğer start-up programlarının aksine CyberUp, yalnızca siber güvenlik sektörüne odaklanacak. Adaylar dikkatle incelenecek ve seçilecek. 

Seçilme sürecindeyse adaylar yalnızca Check Point’in mevcut müşterileri için değerli olan uygulanabilir bir çözüme sahiplerse seçilecek.

İsrail’den siber saldırılara karşı “Siber Kubbe” hamlesi

Hâlihazırda programın ilk partisi, seçilen erken büyüme aşamasındaki yedi şirket ile çoktan başlatıldı. Bu şirketler arasında Cyberpion, Grip Security, Infinipoint, Reflectiz, Sentra, Suridata ve Zero Networks bulunuyor.

PROGRAM NEYİ İÇERİYOR?

CyberUp, yeni kurulan şirketlerin müşterilerle tanışma ve önde gelen CISO’ların görüşleriyle küresel siber güvenlik pazarına giriş yaptığı, tamamı uzman bir müşteri danışma kurulu tarafından yönlendirilen 16 haftalık bir program olarak açıklandı.

Programın bir içeriği de Check Point’in İnovasyon Merkezi’nde iki haftada bir düzenlenen yüz yüze toplantılar olacak. Bu, katılımcıların müşteri heyetleriyle bir araya gelip fikirlerini tartışabilecekleri ve gelecekteki iş birliklerini keşfedebilecekleri bir alan sağlayacak.

Ayrıca, start-up’ların karşılaştıkları temel zorluklar hakkında müşterilerle aktif olarak etkileşime girebilecekleri bir dizi “Samimi CISO Konuşmaları” da yapılacak. 

Odo Security’den Noa Zilberman, “Gerçek müşterilerle ve bu alandaki uzmanlarla bire bir etkileşim CyberUp’ı sadece mentorluk ve derslere dayanan diğer programlardan ayırıyor.” ifadelerini kullandı.

CISO görüşmelerine ve yüz yüze oturumlara ek olarak katılımcılar, ayrıca CyberTalk sitesinde ve CheckMates kullanıcı topluluğunda Check Point ile ortak pazarlama girişimlerinde yer alabilecekler. 

Bu doğrultuda da dünya çapında binlerce müşteriye erişme fırsatı sağlayabilecekler.

Programın sonunda katılımcılar, üst düzey CISO’ar ve uluslararası VC’lerle yüz yüze toplantılar için ABD’ye davet edilecek ve RSA, Black Hat ve Check Point’in kendi CPX konferansı gibi etkinliklere katılacaklar.

İSRAİL START-UP EKOSİSTEMİNİ ARTIRIYOR

Küresel İsrailli start-up kurucuları kulübü TechAviv’e göre İsrail, her biri 1 milyar doların üzerinde değere sahip 97 unicorn’u barındırarak “start-up” ülkesi olarak ün kazandı. 

Dahası İsrail’de start-up ekosistemine yapılan yatırımlar da artıyor. İsrailli şirketler 2021’in ikinci yarısında 4,2 milyar avro olan anlaşma değerini 2022’nin ilk yarısında 5,4 milyar avroya yükseltti.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu