Sektörel

ABD’deki en iyi siber güvenlik okulları

ABD'deki en iyi siber güvenlik okullarıABD’de siber güvenlik kariyeri planlıyorsanız, eğitim kurumlarının sunduğu burslar, çalışma şartları ve tutulma oranlarını değerlendirmeniz gerekiyor.

İşte bilgisayar mühendisliği bursları, online siber güvenlik eğitimi ve eğitim ücreti açısından ülkede en çok talep gören okullar ve sundukları avantajlar:

1.BENTLEY ÜNİVERSİTESİ

Üniversitenin sunduğu “Siber güvenlik risk yönetimi” sertifikası, öğrenci ve çalışanlara bilgi güvenliği konusunda eğitim ve tecrübe sunuyor.

Öğrenciler performanslarına göre CompTIA, ISACA, Cloud Security Alliance veya (ISC)2 sertifikası sahibi olabiliyor. Programın ücreti 9900 dolar. Üniversite kariyere ilişkin 

2.BOWİE EYALET ÜNİVERSİTESİ

Bowie State Üniversitesi lisans ve yüksek lisans seviyesinde bilgisayar mühendisliği eğitimini siber güvenlik uzmanlığıyla birlikte sunuyor. Üniversite, Alpha ve Beta testi, bulut bilişimi ile diğer alanlarda eğitim veriyor. Kurum ayrıca ABD Ulusal Akademik Mükemmeliyet Merkezi tarafından  siber savunma alanında en iyi eğitim veren üniversitelerden biri olarak kabul ediliyor.

3. BUTLER ÜNİVERSİTESİ

Üniversite öğrenci ve çalışanlara toplam 4 modülden oluşan bir siber risk yönetimi sertifikası sunuyor. Kişiselleştirilebilen ve  3-10 saat arasında değişen programın ücreti 1995 dolar. Programa katılanlar,  saf risk, siber riski anlama, üçüncü taraf hatalarını belirleme ve siber risk sigorta poliçelerini yorumlama gibi konularda formasyon alıyor.

4. CARROLL COLLEGE

Carroll College ise üç aşamadan oluşan ücretsiz bir siber güvenlik eğitimi veriyor. Programa katılanlar, adli bilişim, ağ sızma testleri ve siber güvenlik operasyonlarına ilişkin dersler alıyor.

5. CHAMPLAIN COLLEGE 

Champlain College, online olarak tamamlanabilen siber güvenlik lisans programı sunuyor. ABD’deki en uygun ücretli siber güvenlik programlarından biri olarak görülüyor.

ABD’li siber güvenlik şirketi gazileri eğitti: “Yıllarca eğitim gereken gizemli bir alan değil”

6. HOWARD ÜNİVERSİTESİ

Howard Üniversitesi ise verdiği siber güvenlik eğitiminde, öğrencilere veritabanı sistemleri güvenliği, ağ güvenliği ve işletim sistemi güvenliği üzerine teknik dersler sunuyor.

7. KENNESAW EYALET ÜNİVERSİTESİ

 Kennesaw Eyalet Üniversitesi ise 30 kredilik ve bir yılda tamamlanabilen bir siber güvenlik eğitimi sunuyor. Üniversite ABD’deki en iyi ilk 50 üniversite arasında yer alıyor.

8. KUZEY CAROLINA A&T EYALET ÜNİVERSİTESİ

Üniversitenin online olarak sunduğu siber güvenlik eğitimleri kapsamında, yazılım güvenliği testi ve ağ güvenliği uygulamaları konusunda dersler veriliyor.

9. ILLINOIS  ÜNİVERSİTESİ

Illinois Üniversitesi, programa katılan öğrenciler için siber güvenlik burs programına başavurabiliyor. Eğitimlerde siber güvenlik yarışmaları da düzenleniyor.

10. VIRGINIA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Üniversite, 12 haftalık bir siber güvenlik eğitimi kampı düzenliyor. Eğitim masraflarını karşılamak için Cybercorps hizmet bursuna başvuru yapılabilir.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu