İşte 2019’da dünyada öne çıkan siber güvenlik etkinlikleri

2019 yılında dünyanın değişik yerlerinde farklı boyutlarla öne çıkan siber güvenlik etkinliklerini sizin için derledik.
ÖNEMLİ NOT: Okuyucularımızdan uluslararası etkinliklere katılarak buradaki izlenimlerini Siber Bülten üzerinden aktarmak isteyenler olursa lütfen [email protected] ile iletişime geçiniz.

İNGİLTERE: ORTAYA KARIŞIK

Avrupa’nın önemli finans ve teknoloji merkezleri arasında yer alan İngiltere’de bu yıl yapılacak etkinliklerin konu açısından oldukça geniş bir yelpazeye sahip olduğunu görüyoruz.
27 Şubat’ta düzenlenen Global Cyber Security Summit siber güvenlik meselelerinin küresel boyutta tartışıldığı bir etkinlik özelliği taşıyor. Kritik altyapı güvenliği açısından önemli olan Smart Grid Cyber Security Conference  ise 20 Mart’ta başlayacak.
IoT ve güvenlik temasına odaklanan Living in the Internet of Things 1 Mayıs da başlarken, tüm Avrupa’da Bilgi Güvenliği sektörünün kalbinin attığı Infosecurity Europe 4 Haziran’da. Bundan iki gün sonra ise İngiltere’deki konu zenginliğini gösteren bir başka etkinlik, yapay zeka üzerine düzenlenen AI World.

ABD: HER KÖŞEDE ETKİNLİK VAR AMA GÖNÜLLER VEGAS’DA

Okyanusun diğer tarafı, ABD’nin siber güvenlik etkinlikleri açısından daha zengin.
Başkent DC’de 11 Şubat günü yapılacak Cybersecurity Leadership Summit siber güvenlik yönetişimine farklı bir bakış açısı getireceğe benziyor. Dünyanın önde gelen konferanslarından RSA Conference ise 4 Mart’ta başlıyor. Yaklaşık bir ay sonra ise siber güvenlik eğitimi konusunda dünyanın önde gelen firmalarından SANS’ın konferansı 1 Nisan’da başlayacak ve bir hafta sürecek.
Ve dünyanın en geniş katılımlı ve popüler hacker konferansları yine Ağustos ayında, yine Las Vegas’da:
Black Hat USA 3-8 Ağustos
Def Con 8-11 Ağustos

ÇANTALARI HAZIRLAYIN: POLONYA, İSRAİL, HİNDİSTAN

Eğer SANS Konferansı için ABD’ye gitmeyecekseniz, sizi Hollanda’ya alalım: Sans Amsterdam 14 Ocak’ta. Şubat ayında ise Avrupa’nın başka bir siber güvenlik merkezi olan Almanya’dayız: 7 Şubat’ta köklü bir hacker kültürü olan ülkede MANUSec Europe düzenlenecek. Tam 10 gün sonra bu kez başkent Berlin’de başlığı dahi heyecan verici olan bir etkinlik bizleri bekliyor: Offensive Security Conference.
Romantizmiyle ön plana çıkan Paris, Avrupalı hackerları çağrı yaptığı Hack in Paris 16 Haziran’da. Avrupa’nın bir başka önemli etkinliği Polonya’da düzenlenen European Cybersecurity Forum ise 29 Ekim’de düzenlenecek.
Siber güvenlik açısından yaptığı büyük atılımlarla dikkat çeken Estonya’nın 11.sini düzenleyeceği CyCon özellikle siber güvenliğin stratejik boyutunun şekillendiği etkinlikler arasında sayılıyor.
Hukuk ve siber alan ilişkisini otantik bir havada irdelemek isterseniz Yeni Delhi’yi seyahat planlarınızı ekleyin deriz. İşte nedeni: International Conference on Cyber Law 20 Kasım’da.
Siber güvenlik sektöründe ABD’den sonra en büyük ihracat payına sahip olan İsrail’de düzenlenen birçok etkinlik arasından uluslararası niteliğe sahip ikisini ilginize sunuyoruz:
Blue Hat 6 Şubat Tel Aviv
Cyberweek 23 Haziran Tel Aviv

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: