Uncategorized

Savunma Sanayii Müsteşarlığı’ndan “yapay zekâ” proje çağrısı

Yapay zeka teknolojilerinin geliştirilmesi için Cumhurbaşkanlığı’na bağlı Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), güvenlik konseptli konularla ilgili “yapay zekâ” proje çağrısı yaptı. Projeye son katılım tarihi 13 Temmuz olarak ilan edildi.

İnternet sitesinden konuyla ilgili açıklama yapan SSM, bu proje çerçevesinde sunulacak fikir ve AR-GE projelerinin şu konularda hazırlanması bekleniyor:

Açıklanabilir (Explainable) Yapay Zekâ Öğrenme Yöntemlerinin Geliştirilmesi, Pekiştirici Öğrenme (Reinforcement Learning) Yöntemlerinin Geliştirilmesi, Sınırlı Veri (Sparce Data) ile Öğrenme Yöntemlerinin Geliştirilmesi,  Veri Zehirlenmesine (Data Poisoning) Karşı Gürbüz Öğrenme Yöntemlerinin Geliştirilmesi, Yenilikçi (3. Nesil) Öğrenme Yöntemlerinin Geliştirilmesi ve Savunmada Kullanım için Diğer Yapay Zekâ Teknoloji Önerileri.

Projenin uygulama alanlarının “akıllı karar destek,” “siber güvenlik,” “sınır güvenliği,” “elektronik harp ve radar,” “yeni nesil güdümlü platformlar,” “savaş oyunları aracılığıyla öğrenme” ve “savunmada kullanım için diğer yapay zekâ uygulama alanları” olarak belirlenmiş durumda.

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için formu doldurunuz

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu