SektörelTürkiye

TÜBİTAK Siber Güvenlik Yaz Okulu Başladı

TÜBİTAK tarafından düzenlenen Siber Güvenlik Yaz Okulu, Ankara Büyük Anadolu Oteli’nde başladı. 1 hafta sürecek olan eğitim, TÜBİTAK’ın düzenlediği 3. yaz okulu olma özelliği gösteriyor.

Yaz okulunda bu yıl mühendislik kökenli öğrenciler ve sosyal bilimler öğrenciler şeklinde iki farklı grup eğitimi bulunuyor. Bu şekilde, uluslararası ilişkiler ve uluslararası hukuk gibi alanlarda siber güvenliğin öneminden ve detaylarından bahsediliyor. Sosyal bilimler öğrencileri için, temel internet altyapısı, siber saldırı yöntemleri, ülkelerin kritik altyapılarının güvenliği, ülkemizdeki siber güvenlik çalışmaları, siber savaş ve geleneksel savaş, siber güvenlik ve dış politika gibi konularda TÜBİTAK uzmanları tarafından dersler veriliyor.

Teknik kısımdaki öğrenciler, siber güvenliğin temel kavramları ile birlikte, ileri aşama kod yazım yöntemleri öğreniyorlar. Yaz okulu süresince ve sonrasında, öğrenilen konuları uygulama fırsatı bulan öğrenciler, sosyal etkinliklerle de dinlenme fırsatı buluyor. Siber güvenlik konusunda farkındalık oluşturmak için önemli bir fonksiyon icra eden siber güvenlik yaz okulu, Türkiye’nin siber güvenlik eylem planında da TÜBİTAK’ın görevlendirildiği konulardan biri.

IMG-20140901-WA0003

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu