Türkiye

Windows yamasını, Türk şirketi yayınladı

Türk şirketi Trapmine, Microsoft’un destek vermeyi bıraktığını açıkladığı Windows 2003/XP sistemlerini etkilediği ortaya çıkan güvenlik açığı için yama yayınladı.

Şirketin sitesinde yapılan açıklamada, “Trapmine olarak amacımız daha güvenli bir siber dünyaya katkıda bulunmak ve bu sebeple EsteemAudit’in kullandığı güvenlik zafiyetini kapatan bir yama yayınlıyoruz” dedi.

EsteemAudit, NSA/CIA tarafından kullanılan ve Shadow Brokers hacker grubunun NSA’den çalarak ifşa ettiği, Windows 2003/XP sistemleri etkileyen, RDP servisine yönelik uzaktan kod çalıştıran bir exploittir.

EsteemAudit exploit’inin sömürdüğü güvenlik zafiyeti için herhangi bir yama yok. Microsoft, Windows Server 2003/XP işletim sistemlerine destek vermeyi kestiği için herhangi bir yama yayımlamadı.

Şirket, dünya genelinde ve ülkemizde hala binlerce Windows 2003/XP işletim sistemi kullanan sistem olduğuna dikkat çekti.

Daha fazla bilgi için şu adresten bilgi alabilirsiniz: http://trapmine.com/esteemaudit/tr.html

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu