Türkiye

Türkkep’ten öğrencilere siber güvenlik eğitimi

İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte sanal dünyada daha fazla zaman geçiren çocuklara siber güvenlik eğitimi verildi.

Türkiye’nin öncü Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) Hizmet Sağlayıcısı TÜRKKEP, Bilişim Haftası kapsamında öğrencilere “Siber Güvenlik Eğitimi” verdi. TÜRKKEP’ten Genel Müdür Yardımcısı Levent Karadağ ve Bilgi Güvenliği Yöneticisi Gamze Gül Yavuzer, İstek Kaşgarlı Mahmut Okulları’ndan ve Sarıgazi bölgesindeki diğer okullardan gelen 6,7,8,9 ve 10’uncu sınıf öğrencilerine “Siber Güvenlik Eğitimi” verdi.

Eğitim kapsamında öğrencilere siber güvenliğin önemi, siber zorbalığa karşı dikkat edilmesi gerekenler, siber dünyada karşılaşılabilecek tehlikeler ve bu tehlikelere karşı alınabilecek güvenlik önlemleri anlatıldı.

İlgili haber >> Liselerde siber güvenlik eğitimi mümkün mü? Türkiye ve İsrail örnekleri

Öğrencilerden gelen sorunların da cevaplandığı etkinlikte, sürekli gelişen dünyada geleceğin meslekleri de ele alındı. 10-15 yaş aralığındaki 400’e yakın öğrencinin katıldığı eğitimde çocuklara eğlenceli bir dille hem siber güvenlik anlatıldı hem de bilişim dünyasıyla ilgili önemli bilgiler paylaşıldı.

Nevruz: “Genç nesillere dijital dünyayı anlatmaya devam edeceğiz”

Öğrencilere verilen “Siber Güvenlik Eğitimi” hakkında konuşan TÜRKKEP Yönetim Kurulu Başkanı M. Kurtuluş Nevruz, “Hepimizin bildiği gibi çocuklarımız; ülkemizin geleceğinin teminatıdır. TÜRKKEP olarak bu vizyon dahilinde geleceğin bilişim dünyasına dahil olacak çocuklarımıza eğitim vermekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Dijitalleşen dünyada Türkiye’nin de yerini alması için, çocuklarımıza erken yaşta bilişim ve dijitalleşmeyle ilgili eğitimler vermek, geleceğimizin şekillenmesi açısından da ayrı bir önem teşkil ediyor. Bu sebeple TÜRKKEP olarak daha çok çocuğa ulaşmak ve onları bilinçlendirmek için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu