Türkiye

Türkiyeli uzmanlar Hacking’in süper liginde ter dökecek!

Siber güvenlik camiasının heyecanla beklediği iki önemli etkinlik ağustos ayında ABD’de gerçekleşecek. Hacking dünyasının gözü kulağı iki hafta boyunca Black Hat ve DEF CON konferanslarının yapılacağı Las Vegas’da atacak.

Özel sektör temsilcilerinin, siber güvenlik araştırmacılarının, güvenlik uzmanı ve hackerların katıldığı ve en yeni çalışmaların sunulduğu dünyaca ünlü bu konferanslara Türkiye’li uzmanların da katılımı dikkat çekiyor.

1-6 Ağustos arasında gerçekleşecek olan BlackHat’e güvenlik uzmanları Bahtiyar Bircan, Gökhan Alkan ve ABD’de öğretim görevlisi olan Engin Kırda katılacak. Bircan ve Alkan sızma testlerinde otomasyon sağlayan HEYBE adlı kit’in sunumunu yapacak. Noertheastern Üniversitesinde yazılım ve ağ güvenliği çalışmaları yapan Engin Kırda da sektörün ‘baş belası’ olarak nitelenen fidye yazılım (ransomeware) ile ilgili ‘Çoğu fidye yazılım sandığınız kadar karmaşık değil’ başlıklı bir sunum yapacak.

BlackHat’ten hemen sonra 6-9 Ağustos tarihlerinde yine Las Vegas’da gerçekleşecek olan DefCon’da da güvenlik uzmanı Fatih Özavcı, Christos Archimandritis ile birlikte VoIP hackleme üzerine ‘VoIP Haking Sanatı’ başlıklı oldukça ilgi çekici bir workshop düzenleyecek. Özavcı’nın dışında DefCon’a katılacak başka bir Türkiyeli de Hollanda Telekomu’nda (KPN) çalışan Ömer Coşkun. Coşkun da özellikle Snowden belgelerinden sonra ortaya çıkan ve devletlerin telekom şirketlerini hedef alan saldırılarını irdeleyen bir konuşma yapacak.

Yirmi yıldan daha fazla süredir düzenlenen konferanslar siber güvenlik sektörünün geleceğinin konuşulduğu temel etkinlikler olarak biliniyor. 90’ların ilk yarısında iki konferansı da organize eden Jeff Moss bir dönem ABD Başkanı Barack Obama’ya da danışmanlık yapmıştı. Moss bu sene düzenlenen CyCOn konferansında yaptığı konuşmada akademik konferansların siber güvenliği takip etmek için yeterli olmadığına değinerek, “Akademik konferanslarda sunum yapanlar 5 sene geriden geliyor. İşin garibi kendilerini 5 sene ileride görüyorlar.” ifadelerini kullanmıştı.

HAFTALIK SİBER BÜLTEN RAPORUNA ABONE OLMAK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ

[wysija_form id=”2″]

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu