Türkiye

STM, Capture the Flag yarışması düzenliyor

Ankara merkezli STM, Capture the Flag (CTF-Bayrağı Yakala) yarışmasının bu yıl üçüncüsünü düzenliyor. Takım halinde yapılacak başvuruda birinciye 15 bin lira para ödülü verilecek.

Yarışmada çok sayıda siber güvenlik profesyoneli etkinlik için oluşturulacak siber ortamda kriptoloji, tersine mühendislik, web ve mobil uygulamaları gibi konularda kasıtlı olarak yaratılan sistem açıklarını bulmak için mücadele verecek.

STM, internet sitesinde yaptığı açıklamada, kamu, üniversiteler ve özel sektörden siber güvenlik uzmanlarının katılımı, yarattığı farkındalık ve eğitici özellikleriyle Türkiye’nin en kapsamlı siber güvenlik etkinliği olma özelliği taşıdığını söyledi.

İlgili haber>> NSA’dan öğrencilere açık davet: “Gelin bizi hackleyin”

Yarışmanın aynı zamanda, Türkiye’de siber güvenlik konusunda nitelikli insan gücü üretme girişimi ve gençleri siber güvenlik alanında kariyer yapmaları konusunda cesaretlendirmesiyle de ses getirdiğini ekledi.

Yarışmaya katılım ücretsiz. Birinci takıma 15 bin lira para ödülü verilecek. Yarışmada, kurumları temsilen oluşturulan takımların yanında bağımsız ekiplerin de yarışa dahil olabilecek.

STM, etkinliğin; üniversite öğrencilerine, siber güvenlik uzmanlarına, kamu kuruluşlarına ve bireysel katılımcılardan oluşan takımlara kendilerini gösterme şansı verdiğini belirtti.

Daha fazla bilgi için şu adrese bakabilirsiniz: https://ctf.stm.com.tr/

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için doldurunuz

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu