Siber istihbarat uzmanı Yıldızlı’dan seçim öncesi kritik uyarı

Siber istihbarat servisi sunan Prodaft’ın kurucusu ve CEO’su Can Yıldızlı, 24 Haziran seçimlerine az bir süre kala önemli iddiaları gündeme getirdi.

Bir sosyal medya hesabında açıklama yapan Yıldızlı, “Seçimlere haftalar kala Türkiye’de online yayın yapan birçok haber sitesinin admin/editör paneli hacker’ların elinde. Aktif olarak Call-Center firmalarından cep telefonu numaraları çekiliyor. Anlık olarak da bir devlet sitesinden güncel vatandaşlık bilgileri çekilmekte,” dedi.

Bu iddialar üzerinden gelecek haftalarda veya seçim sürecinde “hacktivizm anlamında çok enteresan olaylar yaşanacak gibi” ifadelerini kullandı.

Yıldızlı paylaşımını şu şeklide tamamladı: “Paylaşılan haberlere veya alacağınız SMS’lere dikkat etmekte fayda var. Gözlemlediğimiz olaylar, standart olarak yaşanılan bir siber vakadan ziyade, dezinformasyon amacı ile yürütülecek bir çalışmanın sinyalleri.”

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için formu doldurunuz

2 Yorum

  1. Kaynak gösterebilir misiniz? Hangi sosyal paylaşım sitesinde yazmış? @vxer (UİD:233920052) hesabında herhangi bir şey göremedim?

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.