Türkiye

Siber Bülten yazarları Hacktrick konferansında olacak!

Türkiye’de yapılan siber güvenlik konferansları arasında kısa sürede iddialı bir yer edinen Hacktrick, bu sene de önemli konu ve konuklarıyla sektördeki son gelişmeleri masaya yatırmayı amaçlıyor. Geçen seneki konseptini geliştiren etkinlikte bu sene konferans, eğitim ve yarışmaların dışında katılımcıların birlikte güzel vakit geçireceği turnuvaları da programda bulmak mümkün.

Octosec ekibi tarafından gönüllülük esasıyla düzenlenen etkinlik bu sene 6-7-8 Eylül’de Sabancı Üniversite’sinde düzenlenecek. Geçtiğimiz yıl Ankara Üniversitesi’nin ev sahipliğini yaptığı Hacktrick’14 750 katılımcıyı sektörün önde gelen isimleriyle buluşturmuştu.

Alanında uzman kişiler tarafından verilecek eğitimlerle programına başlayacak olan etkinlik, ilk günün akşamında başlayıp ikinci günün sabahına kadar sürecek zorlu ve büyük ödüllü Capture the Flag yarışmasına sahne olacak. Sonraki iki gün, Türkiye’den ve dünyadan alanında uzman konuşmacıların sunumları ile devam edecek. Hacktrick toplamda 16 ana oturum ile katılımcılara siber güvenlik konusunda adeta bilgi şöleni vaat ediyor. Konferans Siber İstihbarat, Siber Güvenlik, Altyapı Güvenliği, Fiziksel Güvenlik, IoT Güvenliği gibi birçok ana başlığı içeriyor. Konuşmacılar arasında sitemiz yazarları Minhac Çelik ve Candan Bölükbaş’ın yanı sıra Emre Tınaztepe, Süleyman Özarslan, Mehmet İnce, Alper Başaran, Onur Alanbel ve Oğuzhan Topgül gibi sektörün tanınan isimleri yer alacak.

Hacktrick; eğitimlerin, konferansların ve CTF yarışmasının yanında katılımcıların eğlenceli ve keyifli vakit geçirmesi adına turnuvalar ve oyunlara da ev sahipliği yapacak. Katılımcılar futbol ve paintball turnuvalarının yanı sıra, son zamanların en popüler oyunlarından olan odadan kaçış oyunu ile zorlu ve bir o kadar da eğlenceli vakit geçirebilecekler.

Konferans hakkında detaylı bilgi almak ve yerinizi ayırtmak için www.hacktrickconf.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Siber Bülten Haftalık Raporuna abone olmak için formu doldurunuz

[wysija_form id=”2″]

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu