Türkiye

Güvenli internet farkındalığı için kısa film yarışması

Dijital dünyada güvende kalmak ile ilgili tüm dünyada farkındalık çalışmaları yapılıyor. Özellikle çocukları ve gençlerin internet güvenliği ile ilgili bilinçlendirilmesi çok büyük önem taşıyor.

Güvenli internet kullanımının anlamı ülkeler için farklı anlamlara gelse de, farkındalık çalışmalarındaki artış dikkat çekici.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Güvenli İnternet Hizmeti’nin önemine dikkati çekmek için lise ve üniversite öğrencilerine yönelik kısa film ve kamu spotu yarışması düzenlediklerini, dereceye girecek öğrencilere toplamda 50 bin lira eğitim bursu vereceklerini söyledi.

 

Ekim ayını ‘Siber Güvenlik Ayı’ ilan eden Avrupa Birliği (AB) üye ülkelerde internet ortamında çeşitli güvenlik ve mahremiyet sorunları ile karşılaşan son kullanıcılara yönelik eğitim faaliyetleri düzenledi. Videolar ile halkın farkındalığı siber tehditler konusunda artırılmaya çalışıldı.

Güvenli İnternet Hizmeti nedir? 

Sayan’ın açıklamalarından ise ‘Güvenli İnternet Hizmeti’nin siber tehditlerle ilgili değil de internetteki içeriklerin sınırlandırılmasıyla ilgili olduğu anlaşılıyor.
Güvenli İnternet Hizmeti ile tüm bireylerin kullanım ihtiyaçlarına uygun güvenlik profilleri oluşturduklarına vurgu yapan Sayan, “İçerisinde çok güzel mücevherlerin olduğu bir kuyumcu dükkanınız var. Dükkandan çıkarken kapıyı kilitlememeniz ya da bir alarm sistemi takmamanız mümkün mü? İşte biz Güvenli İnternet Hizmeti ile çocuklarımızı, gençlerimizi bir alarm sistemi ile korumak gayesindeyiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Söz konusu hizmetin önemine dikkati çekmek istediklerini belirten Sayan, konuyla ilgili lise ve üniversite öğrencilerine yönelik kısa film ve kamu spotu yarışması düzenlediklerini kaydetti. Sayan, “Yarışmada dereceye girecek öğrencilerimize toplamda 50 bin lira eğitim bursu vereceğiz.” dedi.

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için formu doldurunuz

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: