CYBER1, Türk siber güvenlik şirketini satın aldı

Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’da sunduğu siber güvenlik çözümleri ile bölgede lider tedarikçi konumunda olan Cyber Security 1, Türkiye merkezli INFONET ile özel bir anlaşma imzalayarak firmanın ürün ve çözüm birimlerinin yüzde yüzünü satın aldı. Satın alma işlemi, CYBER1’in bölgedeki ürün arzını genişletme stratejisi doğrultusunda hayata geçirildi.

CYBER 1 Londra’da yatığı açıklamada, Türkiye merkezli INFONET Bilgi Teknolojileri Ticaret Limited (INFONET)’i ne borç ne de nakit elde etmeden bünyesine aldığına ilişkin ön protokolü imzaladıklarını hukuki, mali ve teknolojik durum tespiti çalışmalarına tabi olan şirketin 2018’in dördüncü çeyreğinde kapanmasını beklediklerini söyledi. INFONET, merkezi İstanbul ve Ankara’da bulunan özel bir limitet şirket. INFONET’teki hisselerin yüzde 100’ünü satın almayı içerecek olan işlem, CYBER1 tarafından gerçekleştirilecek.

Söz konusu işlem, 2,8 milyon dolar nakit ve CYBER 1’in 11,2 milyon dolar yeni ihraç hisse senedinden oluşan 14 milyon dolar bedelle muallak hisselerin yüzde 100’ünü satın almayı içerecek. İşlem CYBER1 tarafından gerçekleşeceği ve şirketin bilançosu üzerinde başka bir etki olmayacağı açıklandı.

Siber güvenlik hizmetleri ve ürünleri sunan INFONET, siber çözümler sağlamada mükemmelliği ile tanınan ve birinci sınıf müşterilere sahip bir şirket. Türk bilişim güvenliği pazarında 23 yıldır önemli bir yer tutan INFONET son on yıldır Türkiye’nin en saygın siber odaklı işletmelerinden biri olarak tanınıyor.

Grant Thornton tarafından denetlenen ve PwC’nin danışmanlığıonı yaptığı INFONET, otuz yedi personelli, kuruculuğunu ve yönetim kurulu başkanlığını Dr. M. Kemal Cılız’ın yaptığı özel bir şirket.

Türkiye’de ve ABD’de eğitim alan Dr. M. Kemal Cılız Türk bilişim pazarında aktif bir girişimci olmanın yanı sıra Türkiye’de ve ABD’de İnternet ile ilgili teknolojilerde çeşitli BT girişimlerinin kurucusu / yatırımcısı olarak biliniyor.

CYBER1 Başkanı Kobus Paulsen, Dr. Cılız ve ekibinin gelişmekte olan önemli bölgelerde gerçekten dikkate değer bir iş kurduklarını belirtirken ekliyor: “Onların bu sıkı çalışmaları, daha kârlı ve sürdürülebilir gelirler ve kârlar elde etmek için dünyanın dört bir yanındaki personellerimiz tarafından desteklenecektir”

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için formu doldurunuz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: