Sektörel

Siber güvenlikte kadın istihdamı projesi She4Cyber, farkındalık yaratmayı hedefliyor!

Siber güvenlikte kadın istihdamı projesi She4Cyber, farkındalık yaratmayı hedefliyor!Siber güvenlik sektöründe kadınların daha fazla yer alması için ortaya çıkan She4Cyber projesi ile konuya ilişkin toplumsal duyarlılığın artması amaçlanıyor.

She4Cyber eğitim platformu, siber güvenlik alanında eğitim sağlayarak kadınların sektördeki kapasitelerini ve rekabet güçlerini artırmayı, istihdam edilebilirliği artırarak Türkiye’deki cinsiyet ön yargısını azaltmayı ve farkındalık yaratmayı hedefliyor.

She4Cyber projesi siber güvenliğe sektörüne adım atmak isteyen genç kadınlara çevrimiçi ve sınıfiçi eğitim imkanları tanıyor. Çevrimiçi eğitimler katılımcılara siber güvenliğin temel konularını uzman isimlerden öğrenme fırsatı sunacak. Çevrimiçi eğitimlerde yüksek başarı gösteren katılımcılar sınıfiçi eğitimlere katılma şansı elde edecek.

Projenin koordinatörlüğünü Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Salih Bıçakcı yürütüyor. Proje Asistanlığını Kadir Has Üniversitesi Doktora Adayı Ayhan Gücüyener Evren üstlenirken, mentor ekibinde ise siber güvenlik sektöründe önemli görevlerde bulunan Ayşim Niksarlı, Tuğba Öztürk ve  Dilek Mete Hangül yer alıyor.

2024’TE ULUSLARARASI ÇALIŞTAY DÜZENLENECEK

Katılımcılar temel siber güvenlik konularının yanı sıra, kariyer becerilerini geliştirmek için CV hazırlama, mülakat tekniklerini öğrenme gibi daha farklı konularda da kendilerini geliştirebileceklerdir.

Proje kapsamında uluslararası bir çalıştay da yapılması planlanıyor. Etkinlik, Türkiye, ABD ve diğer ülkelerden uluslararası uzmanların katılımıyla düzenlenecek. Çalıştay, hibrid olarak 2024 yılının başında gerçekleştirilecek.

Siber güvenliğe daha fazla kadın eli değmeli: İşte sektördeki kadın liderler

Konuyla ilgili eğitim duyuruları, projenin internet sayfasından takip edebilirsiniz. Eğitim vermek isteyen mentor adayları da e-posta adresini sisteme kaydederek başvuruda bulunabilecek.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu