Sektörel

Siber güvenlik şirketi Cyberwise yeni Ar-Ge ofisini açacak

Siber güvenlik şirketi Cybearwise yeni Ar-Ge ofisini açacakSiber güvenlik şirketi Cyberwise Türkiye’deki beşinci ofisini Sakarya Teknokent A.Ş.’de açıyor. Yeni açılacak Ar-Ge ofisiyle Sakarya Üniversitesi ile mevcut iş birliği genişletilecek.

Yeni ofisiyle Kritik Altyapılar Ulusal Test Yatağı Merkezi’ne (CENTER SAU) yakınlaşacak olan Cyberwise burada inovatif Ar-Ge çalışmalarını yürütecek ve Sakarya üniversitesi ile yeni işbirlikleri geliştirebilecek.

 OT (Operasyonel Teknoloji) odaklı Ar-Ge projelerinden üçünü bu konuma taşıyacak olan Cyberwise,  OT güvenliği konusunda çalışmaları yapıldığı Sakarya Üniversitesi’nin hem akademik kadroları hem de öğrencileri ile daha yakın bir iş birliği ortamı oluşturacak.

 Konuyla ilgili açıklama yapan Cyberwise Genel Müdürü Aret Kıllıoğlu şunları söyledi: “Yeni Ar-Ge ofisimiz Türkiye’deki beşinci, toplamda yedinci ofisimiz. Stratejik öncelikli konularımızdan biri olan OT Güvenliği alanında bize önemli kaynaklara erişme imkanı sağlayacağına inandığımız Sakarya Üniversitesi Teknokent’te, mevcut ürünlerimizi ve yeni projelerimizi sadece Türkiye değil uluslararası pazarlara da hitap edecek şekilde geliştirmeye devam edeceğiz.”

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu