KüreselSektörel

Siber güvenlik devini tehdit istihbaratı kurtarabilecek mi?

Siber güvenlik şirketi FireEye, Texas merkezli siber tehdit istihbarat ve önleme alanında çalışan iSight Parners’i bünyesine kattı.

Ağ koruma cihazları üreticisi olarak bilinen FireEye, bir zamanlar siber güvenliğin vazgeçilmez ismiyken, giderek hisse değerleri çarpıcı şekilde düşmeye başladı. Ancak bu sefer güvendiği bir dijital savunma üreticisi var: iSight Partners. Alım, geçtiğimiz hafta yapıldı. Borsaya açıklanan bilgiye göre FireEye iSight Partners için 200 milyon dolar ödeme yaptı.

Firmanın bu tarz ataklarıyla dolu 2014 yılındaki son hamlesi ismini Çin hakkında hazırladığı siber istihbarat raporu ile duyuran Mandiant ile olmuştu. Sonrasında da bu birim, sayısız siber saldırı mağduru için başvurulan ilk müdahale ekibi haline geldi.

FireEye CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı Dave DeWalt, şirketin iSight Partners’le olan birleşimini tıpkı Mandiant’la olduğu gibi çığır açıcı olarak nitelendirdi. DeWalt: “Mandiant, veri ihlali mağdurlarının bakış açısını kazandırmışken; iSight ise buna saldırgan tarafını eklemiş olacak.” diye konuştu.

İLGİLİ HABER >> FİREEYE BAŞARISIZLIĞIN SUÇLUSUNU BULDU: ABD ÇİN SİBER ATEŞKESİ

Mediant alt biriminin başkanı Travis Reese de gidilen istikameti anlamak için önlerinde bir yol olduğunu ama asıl fark yarattıkları alan olarak siber güvenlik “puzzle” ındaki tüm parçalara teker teker sahip olduklarını belirtti.

İLGİLİ HABER >> FİREEYE’IN DÜŞÜK BÜYÜME KRİZİ

iSight kanadı ise bu gelişmeden birleşimin getireceği güç açısından umutlu. Şirketin CEO’su John Watters, iSight teknolojisinin FireEye ürünlerini geliştirerek ortaya bir bileşim çıkardığını ve bu sayede müşterilerin artık daha iyi ürün ve hizmet alacağını ifade etti.

HAFTALIK SİBER BÜLTEN RAPORU İÇİN FORMU DOLDURUNUZ

[wysija_form id=”2″]

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu