KüreselSektörel

FireEye’ın düşük büyüme krizi!

Gün geçtikçe artan siber güvenlik harcamalarından kazançlı çıkan siber güvenlik firması FireEye ikinci çeyrekte de etkileyici bir satış performansı gösterdi. 2015 yılının ikinci çeyreğinde satış gelirleri %55.8 artarak 147.2 milyon dolar seviyesine ulaştı. Önceki dönemlerde satış rakamlarının ortalama %90’in üzerinde artış gösterdiği göz önüne alındığında, şirket halka arz edildiği 2013 yılından bu yana gerçekleşen en düşük büyüme oranını bu çeyrekte açıkladı.

İLGİLİ HABER >> SALDIRILAR ARTTIKÇA KAR EDEN ŞİRKET: PALO ALTO NETWORKS

FireEye aynı zamanda yıl sonu beklentilerini ikinci kez arttırarak satış rakamının 630 ila 645 milyon dolar arasında olacağını açıkladı. Analistlerin tahminlerine göre bu veri yıl sonu 631.6 milyon dolar olacak.

İLGİLİ HABER >> 9 YAŞINDAKİ SİBER TEHDİT ÖNLEME ŞİRKETİNE REKOR TEKLİF

Halka arz edildiğinden beri zarar açıklayan şirket bu çeyrekte 133.6 milyon dolar zarar etti. Gelirinin büyük bir kısmını araştırma ve geliştirme için harcayan FireEye şirketlere ve hükümetlere eski antivirüs yazılımlarını ihlal eden virüslerle mücadele için bulut tabanlı teknoloji kullanarak hizmet veriyor.

Haziran 2011 yılından beri şirketin CFO pozisyonunda bulunan Michael Sheridan, özel bir teknoloji firmasında görev almak üzere görevinden istifa etti. CEO David Dewalt, şirketin piyasa değerinin 1 milyar dolar seviyesine ulaştığını, bu durumda CFO değişikliğinin olağan olduğunu, kısa zamanda bu pozisyona uygun birini atayacaklarını söyledi.

HAFTALIK SİBER BÜLTEN RAPORUNA ABONE OLMAK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ

[wysija_form id=”2″]

 

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu