Sektörel

İş hayatında siber risklere karşı erken önlemler muhtemel kayıpları önleyebilir!

İş hayatında siber risklere karşı erken önlemler muhtemel kayıpları önleyebilir!İş dünyasını hedef alan siber tehdit aktörlere karşı birçok firma yeterli bir savunma mekanizmasına sahip değil. Bu ihtiyacı dikkate alan siber tehdit istihbaratı firmaları şirketlere marka güvenliğini sağlamaları ve tehditlere karşı hazırlıklı olmaları konusunda çeşitli çözümler sunuyor.

Hakan Eryavuz ve Caner Köroğlu tarafından 2019 yılında kurulan Brandefense, siber güvenlik ve siber istihbarat alanında faaliyet gösteren platformlardan birisi.

Şubat ayında itibaren ise markanın CEO’luk görevine Hakan Uzun getirildi. İçerisinde barındırdığı ürünlerle bir “çatı platform” işlevi gören Brandefense, müşterilerine tehdit ve marka güvenliği istihbaratı, dolandırıcılık ile mücadele ve sürekli sızma testi hizmetleri veriyor.

Siber güvenlik sektöründe üst düzey transfer! Hakan Uzun Brandefense CEO’su oldu!

SALDIRI YÜZEYİ ANALİZİYLE POTANSİYEL RİSKLER BELİRLENİYOR

Anlık ve sürekli istihbarat imkânı sağlayan platform, internet üzerindeki hareketliliklerden topladığı verileri analiz ediyor ve kullanıcılarına tehditler oluşmadan önce haber veriyor.

Güvenlik teknolojileri ile entegre çalışan Brandefense, makine öğrenmesi ve analist güçlerini optimum seviyede kullanarak false positive ayıklaması yapıyor ve müşterilerinin zaman/efor problemini çözmeyi hedefliyor.

Platform ek olarak saldırı yüzey analizi kapsamında şirketin internete açık saldırı yüzeyinin otomatik keşfi ve potansiyel risklerin değerlendirilmesi hizmetini sunarken, tehdit istihbaratı kapsamında çok sayıda veri kaynağını sürekli takip ederek şirkete özgü veri sızıntısı istihbaratı da sağlıyor.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu