Sektörel

Cyberwise geleceğin siber güvenlik uzmanlarını buluşturdu

Cyberwise geleceğin siber güvenlik uzmanlarını buluşturduCyberwise düzenlediği ICS & IoT Cyber Security BootCamp ’21 etkinliğiyle geleceğin siber güvenlik uzmanlarını bir araya getirdi.

Firmanın sektördeki yetenek açığına katkı sunmak ve endüstriyel siber güvenlik ve nesnelerin interneti konularına yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla ICS & IoT Cyber Security Topluluğu ile düzenlediği “ICS & IoT Cyber Security BootCamp’21” 33 öğrenci katıldı.

Sakarya Üniversitesi ile iş birliği içinde dört yıldır aralıksız düzenlenen kampa toplam 5 binin üzerinde başvuru oldu. 

Cyberwise’ın geleceğin siber güvenlik uzmanlarını yetiştirmek üzere Sakarya Üniversitesi iştirakinde “ICS&IoT Cyber Security” Topluluğunun her yıl düzenlediği “ICS & IoT Cyber Security BootCamp’21” bu yıl 24-25 Temmuz tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. 

2018 yılında başlayan kamp sayesinde bugüne kadar 5 binin üzerindeki başvurudan  seçilen toplam 108 öğrenciden yüzde 90’ı sektörde istihdam edilirken bu öğrencilerden 15’i Cyberwise’a katıldı. 

Kamp sayesinde işe alınanların yüzde 35’ini kadınlar oluştururken kampa katılanların yaş ortalaması ise 18-25 aralığında. 

DÜNYA ÇAPINDA 3,5 MİLYON SİBER GÜVENLİK UZMANINA İHTİYAÇ OLACAK

Cyberwise, Danışmanlık ve Ar-Ge Genel Müdürü Deniz Çevik, düzenledikleri “EKS & IoT Siber Güvenlik Öğrenci Kampı”nın, bu temada düzenlenen Türkiye’nin birinci kampı olma özelliğine dikkat çekerek; “Gartner’ın raporuna göre bilgi güvenliği mesleği 2028 yılına kadar yüzde 32 oranında büyüme gösterecek. Önümüzdeki yıla kadar dünya çapında tam 3,5 milyon siber güvenlik istihdamına ihtiyaç olacak” 

Bugüne kadar 19 farklı kurumdan 40 profesyonel eğitmenin katıldığı kampın ulusal ve küresel paydaşları arasında Sakarya Üniversitesi Kritik Altyapılar Test Yatağı Merkezi, EKS Siber Güvenlik Ekosistemi, Togi Teknoloji, Başlangıç Noktası, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi, Sakarya Üniversitesi, Hardwear.io, Codethreat, CyberStruggle, Kaspersky, İstec yer alıyor.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu