İsrailSektörel

Alman devinin gözü İsrail siber sektöründe

İsrail siber güvenlik alanında yabancı yatırımcı çekmeye devam ediyor. Avrupa’nın en büyük araştırma kurumlarından, Almanya merkezli Fraunhofer Bilgi Güvenliği Enstitüsü İsrail’de bir inovasyon merkezi açma kararı aldı.

Projenin resmi başlangıç tarihi Almanya-İsrail diplomatik ilişkilerinin başlamasının 50. yıldönümüne denk getirilerek Haziran ayının sonunda yapılacak.

İLGİLİ HABER >>> İSRAİL SİBER BAŞKENTİ: BERŞEBA

İki ülke ilişkilerinde inovasyon konusunda işbirliğinin önemini vurgulayan proje açılışı için Fraunhofer gereksiz seremoniler yerine somut adım atarak, siber güvenlik çalıştayı düzenleyecek. İki ülkenin özel sektör ve kamu kurumlarında çalışan siber güvenlik uzmanlarının ve IT yöneticilerinin katılacağı çalıştayda işbirliği imkanları değerlendirilecek.

İLGİLİ HABER >>> İSRAİL SİBER İHRACATINI 2 KAT ARTIRDI

Projenin Almanya meclisine yapılan geniş çaplı siber espiyonaj saldırısının arkasından gelmesi dikkat çekti. Federal mecliste 20 binden fazla bilgisayardan bilgi çalındığı tahmin edilen saldırının arkasında Ruslar olduğu tahmin ediliyor.

Fraunhofer’in İsrail’de böyle bir merkez açmasının İsrailli girişimcileri Avrupa pazarına daha fazla yaklaştıracağı tahmin ediliyor. Fraunhofer’in özellikle siber güvenlik alanında AB nezdinde otorite olarka kabul edildiği biliniyor. Fraunhofer hükümetlere ve büyük şirketlere oratik testler uygulayarak sistemin zayıf yönlerini bulup güçlendirilmesini sağlıyor.

İsrail’de kurulacak inovasyon merkezi ile İsrailli girişimciler yeni fikirlerini Fraunhofer’in merkezinde deneme imkanı bulacak.

HAFTALIK SİBER BÜLTEN RAPORUNA ABONE OLMAK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ

[wysija_form id=”2″]

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu