Şirket Haberleri

Cisco ile IBM, siber suçla mücadele için güçlerini birleştiriyor

Cisco ile IBM Security, giderek artan siber güvenlik tehdidine karşı birlikte çalıştıklarını duyurdu. İki şirket, yeni bir iş birliği kapsamında müşterilere yarar sağlamak amacıyla ürünler, hizmetler ve tehdit istihbaratı üzerinde birlikte yakın bir biçimde çalışacak.

Cisco güvenlik çözümleri, kuruluşların ağlar, uç noktalar ve bulut genelinde korunması için IBM’in QRadar ürünü ile bütünleşecek. Müşteriler aynı zamanda, Yönetilen Güvenlik Hizmeti Sağlayıcısı olanaklarındaki Cisco ürünlerine IBM Global Services tarafından sağlanacak olan geniş kapsamlı destekten yararlanacaklar.

İş birliği aynı zamanda IBM X-Force ile Cisco Talos güvenlik araştırma ekipleri arasında yeni bir ilişki kurulmasını sağlayacak. Bu ilişki kapsamında ekipler, tehdit istihbaratı araştırmaları konusunda iş birliği yapacak ve önemli siber güvenlik olayları sırasında koordinasyon kurmaya başlayacaklar.

İlgili haber >> Siber güvenliğin dünyaya maliyeti 1 trilyon dolar olacak

Cisco Security Üst Düzey Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü David Ulevitch, “Cisco’nun güvenliğe yönelik mimari yaklaşımı, kuruluşların tehdidi bir defa görmesine ve her yerde durdurmasına olanak sağlıyor. Cisco ile IBM, Cisco’nun kapsamlı güvenlik portföyünü IBM Security’nin operasyon ve müdahale platformu ile birleştirerek türünün en iyisi olan ürünleri ve çözümleri gelişmiş analitik ve koordinasyon yetenekleriyle birlikte ağ, uç noktası ve bulut genelinde sunuyor” dedi.

IBM Siber Güvenlik İş Birimi Ülke Lideri Engin Özbay ise, “Siber suçların dünya için 2021 yılına kadar her yıl 6 trilyon ABD dolarına mal olacağı tahmin ediliyor. Artık kuruluşların güçlü bir siber bağışıklık sistemlerinin olması gerekiyor. İnsan vücudundaki bağışıklık sistemi nasıl bir mikropla sonuna kadar savaşıyorsa ve bu konuda vücuttaki her bir organın üzerine düşen farklı görevler varsa benzer sistemi kurumlara da kurmak gerekiyor. Kurumlar da kendi siber bağışıklık sistemlerini yaratıp farklı güvenlik ve siber istihbarat çözümlerini birbirine entegre ederek, tehditlere karşı daha efektif karşı koyabilirler. IBM, suçlular için ekonomik koşulların değişmesini sağlamak amacıyla siber güvenlik alanında açık iş birliğini ve tehdit paylaşımını destekliyor. Cisco’nun savunma bağışıklık sistemimize dahil olmasıyla birlikte, ortak müşterilerimiz IBM Watson for Cyber Security gibi kognitif teknolojileri kullanma becerilerini önemli ölçüde artıracaklar. Ayrıca, IBM X-Force ile Cisco Talos ekiplerinin iş birliği yapması, siber suçlara karşı verilen mücadelede iyi adamlara çok büyük bir avantaj sağlıyor” dedi.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu