SektörelTürkiye

Siber uzmanlar İstanbul’da buluşuyor

Türkiye, ilk uluslararası siber güvenlik zirvesine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 21 – 22 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Locard Cyber Security Summit zirvesinde Türkiye’yi ve dünyayı bekleyen siber tehditler masaya yatırılacak.

İspanya’nın konuk ülke olarak katılacağı zirvede Türkiye ve İspanya Siber Suçlar Polis Departmanlarından uzmanların yanı sıra, Telefonica’nın siber güvenlik şirketi Elevenpaths CEO’su Chema Alonso, Deloitte CyberSOC Academy’den Deepak Daswani, Brainbackup.com kurucusu Russell Hanson, David Melendez ile Halil Öztürkci ve İbrahim Baliç gibi isimler konuşmacı olarak yer alacak.

Bu yıl “Are you safe” (Güvende misiniz) başlığıyla gerçekleştirilecek olan zirvede, “nesnelerin interneti” “akıllı şehirler” “siber savaşlar” ana gündem maddelerini oluşturacak.

“Siber tehditlere özel siber ordular kuruluyor”

Siber uzay var olduğu sürece, siber güvenliğin de var olacağını belirten LOCARD Global Cyber Security Summit Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Musa Savaş, zirveye ilişkin olarak şunları söyledi: “Hayatımız siber dünyaya doğru yaklaşırken siber güvenlik kavramının önemi bir kat daha artıyor. Bugün bile bildiğimiz anlamda geleneksel savaş, terör eylemleri, karşı istihbarat faaliyetleri artık siber dünyanın kurallarına göre gerçekleşiyor. Ülkemiz de dahil olmak üzere birçok ülke, siber tehditlere karşı özel siber ordular kuruyor. İçinde bulunduğumuz bu yeni düzenin kaçınılmaz bir sonucu olarak, İstanbul’da uluslararası bir etkinlikte siber güvenlik kavramını konunun uzmanlarıyla ele alıyoruz.”

LOCARD Global Cyber Security Summit Kurucu Ortağı ve Direktörü Igor Lukic ise, zirveyle ilgili olarak “Dijital çağda yüz yüze geldiğimiz büyük tehditleri, belli coğrafyalarda gelişmekte olan tehlikeleri, güvenlik sektörü için henüz yeterince farkına varmadığımız tehditler barındıran “nesnelerin interneti”, “akıllı şehirler”, “siber savaşlar” gibi iş ve sosyal hayatı etkileyen önemli konuları hep birlikte tartışacağız. Baş konuşmacılarımız ve teknik konuklarımız vizyonlarını paylaşacaklar, bu alandaki araştırmalarıyla ilgili bilgi verecekler. Türkiye ve Dünya bizi bekleyen bu tehlikelere karşı etkin olarak mücadele etme ve üstesinden gelmeyi berrak bir şekilde öğrenme fırsatına kavuşacak.” İfadelerini kullandı.

Kayıt ve zirve hakkında bilgi almak için;

Nurhan Demirel

[email protected]

Mobil: +90 532 574 9378

Tel: +90 212 337 2745

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu