KüreselSektörel

Saldırılar arttıkça kâr eden şirket: Palo Alto Networks

Siber güvenlik harcamalarının artması küresel anlamda sektörin hızla büyümesine yol açarken, değişimleri doğru okuyabilen firmaların da kar oranlarının armasına neden oluyor.

Dünyanın önde gelen güvenlik firmalarından Palo Alto Networks’ün (PAN) 2014 yılı finansal verileri şirketin başarısını gösteriyor. Şirket bu dönemde yaklaşık 5.300 yeni müşteri edinirken satışları da paralel olarak %51 arttı.

2015 üçüncü çeyrek sonuçları da PAN’ın büyümeye devam ettiğini gösteriyor. Bu dönemde şirket %55 artışla 234.2 milyon dolarlık rekor bir satış geliri elde ederken net geliri de 20.5 milyon dolara yükseldi. Geçen yılın aynı döneminde bu rakam 8.7 milyon dolar seviyesindeydi.

Morta firmasını alarak siber güvenlik yetkinliğini artıran PAN,  gelişmiş saldırıları engelleyen son kullanıcı tehdit önleme çözümünü üreten Cyvera’ı da bünyesine kattı.

İLGİLİ HABER >> 9 YAŞINDAKİ SİBER GÜVENLİK ŞİRKETİ 635 MİLYON $’A SATILDI

Ponemon Enstitüsü’nün 2011 yılında yaptığı bir ankete göre yaklaşık 580 Amerikalı IT uzmanı şirketlerin %90’ının en az bir defa siber güvenlik ihlali yaşadığını tahmin ediyor. Küresel bazda 2014 yılında büyük şirketlere karşı yapılan siber saldırılar ve siber suçlar %40 oranında arttı. Bu gibi saldırılar küçük şirketlere karşı %26; orta boyuttaki şirketlere karşı da % 30 arttı.

Tahminlere göre bugün 100 milyar doların altında bir boyuta sahip olan siber güvenlik piyasasının değeri 2019 yılına gelindiğinde 150 milyar doları aşacak.

İLGİLİ HABER >> SİBER GÜVENLİK SEKTÖRÜNÜN GELECEĞİ

Hızlı büyüyen siber güvenlik şirketlerinden biri olan Palo Alto Networks ileri seviye tehdit korumasından, URL filtrelemesine kadar bütün güvenlik fonksiyonlarını bir araya getiriyor. 140 ülkeden toplamda yaklaşık 240.000 müşterisi olan şirketin güvenlk çözümlerine, Fortune 100 şirketlerinin 80’den fazlası, Global 2000 şirketlerinin 900’den fazlası güven duyuyor.

Yeni ve ileri düzeydeki tehditlere karşı en başarılı silah sürekli yapılan yenilikler olacak. VMware, Citrix, Splunk ve Symantec ile yapılan ortaklıkların PAN’ın rakiplerinden avantajlı olmasını sağlayacağı düşünülüyor.

HAFTALIK SİBER GÜVENLİK BÜLTENİNE ABONA OLMAK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ

[wysija_form id=”2″]

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu