KüreselSektörel

Siber güvenlik harcamaları 170 milyar $ olacak, en hızlı G. Amerika büyüyecek!

Siber tehditlerin teknik kapasitesi artıp çözümü zorlaştıkça, devletlerin ve şirketlerin güvenlik harcamaları da artmaya devam ediyor.

Visiongain araştırma şirketinin açıklamasına göre bugün 75 milyar dolar civarına ulaşan küresel siber güvenlik sektörünün büyüklüğü 2018 yılında 101, 2020 yılında da 170 milyar doları bulacak.  Geçtiğimiz yıla göre siber güvenlik alanında yapılan 7 basamaklı sözleşmelerin sayısı da önceki yıla göre yüzde 40 arttı.

İLGİLİ HABER >> ABD SİBER GÜVENLK BÜTÇESİNİ 14 KAT ARTIRDI

Genel olarak bakıldığında ABD ve Avrupa en büyük piyasalar gibi gözükse de, Asya Pasifik marketi de gelecek vaat ediyor. Avrupa piyasası şu anda küresel sektörün yüzde 27’sini oluştururken bu rakamın 2019 yılında yüzde 23’e düşeceği tahmin ediliyor. Buna karşılık Ortadoğu ve Afrika marketi, bugün sektörün yüzde 7’sinden biraz daha fazla bir alanı kaplarken, 2019’da yüzde 8’in üstüne çıkacak. En büyük artış ise Asya Pasifik bölgesinde yaşanacak. Sektördeki güvenlik harcamalarının yüzde 17’si bu bölgeden gelirken, Çin, Hindistan ve Endonezya gibi ülkelerin bulunduğ Asya Pasifik’in 4 yıl sonraki payı yüzde 21’e denk gelmesi bekleniyor. Geleceği parlak marketlerden biri ge Güney Amerika: Şimdiki payı yüzde 5 civarında olan bölgenin sektördeki payı yarıya yakın artarak yüzde 7,5’i geçecek.

Güvenliğe ayrılan bütçe artarken bu paranın dağılımının

Güvenlik analizleri (%10)

Tehdit istihbaratı (%10)

Mobil güvenlik (%18)

Bulut güvenliği (%50) şeklinde olduğu gözüküyor.

HAFTALIK SİBER BÜLTEN RAPORUNA ABONE OLMAK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ

[wysija_form id=”2″]

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu