KüreselSektörel

9 yaşındaki siber tehdit önleme şirketine rekor teklif!

Dünyanın önde gelen teknoloji firmalarından Cisco siber güvenlik sektöründe büyümek için yeni şirketler satın alma yolunda önemli bir adım attı.

Cisco yetkilileri, tehdit önleme üzerinde çalışmalar yapan OpenDNS firmasını 635 milyon dolara satın almak istediklerini açıkladı. Salı günü yapılan açıklamada satın almanın gerçekleşmesi halinde Cisco müşterilerinin güvenlik ile ilgili endişelerini giderme konusunda önemli bir adım atılmış olacak. Herşeyin Interneti konseptine uygun olarak genişleme stratejisini geliştiren Cisco, 2020 yılına kadar 50 milyar cihazın birbirine bağımlı hale geleceğini öngörüyor. Tehditlerin sadece kurumların değil bireylerin de hayatlarının içinde yer alacağı böyle bir ortamda, tehdit önleme üzerine yapılan çalışmalar ayrı önem taşıyor.

Tehditlerin önlenmesi konusunda IT takımlarının çaresiz durumda kaldığını ifade eden Cisco yetkilileri potansiyel tehditleri kısıtlamanın siber güvenlik için kritik öneme sahip olduğunu ifade etti. Tehditleri öngörme konusunda OpenDNS’in oldukça başarılı olduğunu belirten yetkililer, OpenDNS ile birlikte müşterilerine yönelik tehditleri daha harekete geçmeden ortadan kaldırma kabiliyetine sahip olmayı umduklarının altını çizdi.

2006 yılında kurulan ve sadece 10 yöneticisi olan an Fransisco merkezli OpenDNS firması Cisco’ya katıldığı takdirde Cisco Güvenlik Grubu altında faaliyet gösterecek.

Antlaşmanın yıl sonuna kadar finalize edilmesi bekleniyor.

HAFTALIK RAPORUMUZA ABONE OLUN SEKTÖRDEKİ GELİŞMELERİ YAKINDAN TAKİP EDİN

[wysija_form id=”2″]

 

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu