SektörelTürkiye

Normshield’den ücretsiz siber tehdit istihbaratı paylaşımı başladı

Türkiye’ye yönelik siber saldırıları düzenli olarak izleyen ve müşterilerini hedef alan potansiyel tehditleri önceden tespit ederek bildiren “NormShield Cyber Intelligence” modülü, 1 Haziran 2016 tarihi itibariyle fidyeci zararlı yazılımlar (ransomware) tarafından kullanılan sahte alan adlarını ücretsiz olarak paylaşmaya başladı.

Oltalama saldırıları ve fidyeci zararlı yazılım salgınları için siber tehditlere yönelik erken uyarı sistemi mantığıyla çalışan “NormShield Cyber Intelligence”, Türkiye’deki kurumları ve kurum çalışanlarını hedef alabilecek saldırıları önceden tespit ederek üyelerini bilgilendiriyor.

NormShield’ in sunduğu bu ücretsiz hizmetten faydalanmak için talep formunun doldurulması yeterli oluyor. Talep formları, yetkililer tarafından 2 saat içinde inceleniyor ve aksi bir durum olmadıkça onaylanmaktadır.

RÖPORTAJ OKU >> HUZEYFE ÖNAL: TÜRKİYE’DE SİBER GÜVENLİK ALTIN ÇAĞINA GİRİYOR

Normshield tarafından sağlanan istihbarat verileri “txt” ve “stix” formatında olup doğrudan DNS sunucu ve  güvenlik cihazları ile entegre edilebilmektedir. Bu sayede istihbarat verisi paylaşılır paylaşılmaz kurum kullanıcıları bu tehditlere karşı otomatik korunmuş olur.

Reputasyon servisi, sahte alan adı tespitini sağlama şeklinde olup günde 4 defa reputasyon taraması gerçekleştiriyor. NormShield Cyber Intelligence hizmeti hakkında detay bilgiyi buradan alabilirsiniz adresi incelenebilir.

HAFTALIK SİBER BÜLTEN RAPORUNA ABONE OLMAK İÇİN DOLDURUN

[wysija_form id=”2″]

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu