KüreselSektörel

 LogMeIn, LastPass’ı 110 milyon dolara satın aldı

Uzaktan erişim programı sağlayıcı LogMeIn, şifre yönetim programı LastPass’ı 110 milyon dolar ödeyerek satın aldığını açıkladı.

LastPass CEO’su Joe Siegrist, LogMeIn şirketine katılmaktan duyduğunu memnuniyeti belirterek son kullanıcıya, gruplara ve şirketlere yönelik en iyi programları sunmaya devam edeceklerini belirtti.

7 yıllık bir şirket olan LastPass, yazılımı ile son derece kuvvetli şifreler üretip bunların da güçlü bir saklanmasını sağlıyordu. Değişik tarayıcılarla entegre bir şekilde çalışan program, arzu edildiği taktirde şifreleri otomatik tamamlayabiliyor.

İLGİLİ HABER >> CYBERARK ALIMA DOYMUYOR

Siegrist, LastPass’ı güncellemeye devam edeceklerini belirtti. Ancak Siegrist’in bu açıklamalarından memnun olmayan kullanıcılar da mevcut.

Bir kullanıcı yorum olarak, “LastPass’ı idarecilerini kutluyorum ancak bu satın almanın kullanım ücretlerine nasıl yansıyacağını dikkatli bir şekilde takip edeceğiz” dedi.

LogMeIn, LastPass’ı satın almak için 110 milyon dolar öderken pay sahiplerine ve önemli çalışanlarına da toplamda 15 milyon dolar ödeyecek.

LogMeIn, geçtiğimiz yılda şifre yönetim programı Meldium’ı satın almıştı. Boston merkezli şirket, şifreleme programları sektöründe büyümeyi hedefliyor.

SİBER BÜLTEN RAPORUNA ABONE OLMAK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ

[wysija_form id=”2″]

Hiç bir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: