Sektörel

Kredi kartsız taksit sisteminde en büyük yatırım siber güvenliğe yapıldı

Kredi kartsız taksit sisteminde en büyük yatırım siber güvenliğe yapıldıYapay zeka algoritmalarının kullanıldığı yeni kredi kartsız taksit sisteminde en büyük yatırım siber güvenliğe yapıldı.

Boyner grubunun perakende uygulaması Hopi ve Finans teknolojisi şirketi Param yeni bir ortaklığa imza attığını duyurdu. 

Yeni ortaklık ile 15 milyonu aşkın kullanıcısı herhangi bir kredi kartına sahip olmadan da taksitli alışveriş yapabilecek. Gerçekleştirilen basın toplantısında, uygulama üzerinden sunulacak ‘Kredi Kartsız Taksit’ ürününün yapay zekâ algoritmaları sayesinde her kullanıcıya kişisel limit atayacağı açıklandı. Bu çalışmalar esnasında en büyük yatırımın da siber güvenlik alanına yapıldığı vurgulandı

Türk siber güvenlik uzmanlarının bulduğu açık ABD’nin zafiyet listesine girdi!

Toplantıya Boyner Grup CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, Param’ın Kurucu ve CEO’su Emin Can Yılmaz ve Hopi CEO’su Yalın Özcan katıldı. 

“YAPAY ZEKÂ İLE KİŞİYE ÖZEL LİMİT ATANACAK” 

Hopi ve Param arasındaki stratejik ortaklığın gerek kapsamı gerekse ortaya çıkaracağı sinerjiyle yeni bir döneme ışık tuttuğunu ifade eden Boyner, “Bu iş birliği sayesinde, yapay zekâ ile kişiye özel olarak atanan limitler çerçevesinde, kredi kartsız taksitli alışveriş yaklaşımını Türkiye’de yaygınlaştırırken, bunu da Hopi’nin 15 milyon kullanıcısından başlayarak gerçekleştireceğiz.” dedi.

Emin Can Yılmaz siber güvenlik alanına da değinerek, “Finans konusunda bir iş yaparken en büyük önemi güvenliğe vermemiz gerekiyor. Son dönemde çok fazla kişisel veri çalınması ile ilgili haber duyuyoruz. Böyle bir şey asla yaşanmaz demek imkânsız ancak biz yaşanmaması için bütün çalışmaları yapıyoruz. Uymamız gereken regülasyonlar var ve burada verilen 3 ayda 1 sızma testi yapılması konusundaki zorunluluğu biz neredeyse 3 günde bir test yaparak geçiyoruz. Çünkü sürekli bir yenilik ile çalışıyoruz ve bunların güvenliğini sağlamamız gerekiyor. En çok parayı siber güvenlik alanındaki yatırımlarımıza harcıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Türk

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu