İsrailSektörel

İsrail, Japon siber güvenlik pazarı için her yolu deniyor

Ortadoğu’daki çatışma bölgelerine yatırım yapmaktan uzak duran Japonya’nin İsrail siber güvenlik sektörüne yoğun olarak artan ilgisi dikkat çekiyor. Her sene İsrail’de düzenlenen CyberTech konvansiyonu için bu ülkede bulunan Japon işadamlarına İsrailli siber güvenlik şirketlerini daha yakından tanıtmak isteyen Herzog Fox & Neeman firması sadece Japonların davet edildiği özel bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte iki yüzden fazla Japon işadamına İsrail siber güvenlik sektörü ve start-up’ları hakkında bilgi verildi.

İLGİLİ HABER >> İSRAİLİ START-UP KRİPTOSUZ GÜVENLİK İÇİN VERİYİ PARÇALIYOR

Disipiline bağlılıkları ile bilinen Japon iş dünyasının, İsrailli start-up’ları dokümantasyon ve ürün geliştirme konularında yetersiz bulmasının iki ülke arasında yatırımların artmasını engelleyen faktölerin başında geldiği ve bu durumun aşılması için yapılması gerekenler tartışıldı.

Japonların projenin başlangıç aşamasında olsa bile gelecekte nasıl bir hal alacağını tüm ayrıntılarıyla görmek istediğini belirten bir İsraillli yetkili, start-up kültürünün ise bu kadar planlı şekilde ilerlemediğini vurguladı. Kültürel farklılıklara rağmen Japon iş dünyasının büyüyen tehditlere karşı İsrail siber güvenlik çözümlerine yönelik ihtiyacının arttığı ifade ediliyor.

HAFTALIK SİBER BÜLTEN RAPORUNA ABONE OLMAK İÇİN DOLDURUNUZ:

[wysija_form id=”2″]

 

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu