KüreselSektörel

Hackerları koruyan şirket: Fortinet

Geçtiğimiz sene Target, Sony gibi firmalara ve Beyaz Saray’a rekor sayıda siber saldırının gerçekleşmesi siber güvenlik sektörünün yenilenmesine ve büyümesine neden oldu. Dünyanın en büyük dört siber güvenlik şirketinden biri olan Fortinet müşterilerinin siber güvenlik gereksinimlerine göre hizmet veren bir modeli benimsiyor. Geçtiğimiz çeyrekte firmanın kontratlardan elde ettiği gelir %40 artarken buna paralel olarak şirketin büyümesi de halka arz olduğu 2009 yılından beri en yüksek seviyeye ulaştı.

İLGİLİ HABER >> SİBER GÜVENLİK HARCAMALARI 170 ML DOLARI BULACAK

2014 yılında Fortinet Amerika, 500.000 doları aşan kontratlarda bir önceki seneye göre %70 büyümeyi gördü. Bu da büyük müşteriler kazanmak için uyguladığı pazarlama taktiğinin işe yaradığını gösteriyor. 2015’in ikinci çeyreği için Fortinet yarım milyon doları aşan platform satışları için %12 büyüme gerçekleştirirken, %90 müşteri koruma oranı kaydetti.

İLGİLİ HABER >> SALDIRILAR ARTTIKÇA KAR EDEN ŞİRKET: PALO ALTO N.

Araştırma firması Gartner 2015 yılında IT güvenliği için yapılan harcamaların %8.2 artarak 76.9 milyar dolara ulaşabileceğini öngörüyor. Şirketlerin önemli bilgileri koruyabilmek için harcadığı miktar artarken siber güvenlik piyasası da büyümeye devam ediyor. PwC nin yaptığı araştırmaya göre 2014 yılında siber saldırılar %48 arttı. Amerika Milli istihbarat şefi James Clapper sibersuçu; terör, casusluk ve kitle imha silahlarının önüne koyarak bir numaralı milli güvenlik tehditi olarak değerlendirdi.

Fortinet’in CFO’su Drew Del Matteo yeni müşterilerin arasında bir Fortune 15 teknoloji firması, bir Fortune 50 araba üreticisi, büyük bir Birleşik Devletler resmi kurumu ve Birleşik Devletler’deki kar amacı gütmeyen en büyük sağlık  sistemlerinden birinin olduğunu söyledi.

İLGİLİ HABER >> JENNİFER LAWRANCE HANGİ ŞİRKETLERİ ZIPLATTI

2015’in ikinci çeyreğinde Fortinet ARGE çalışmalarına harcamasını bir önceki yılın aynı dönemine göre %25’ten fazla arttırdı. Bu da inovasyonu şirketin en büyük avantajlarından biri yaptı. Piper Jaffray tarafından yapılan bir çalışmaya göre Fortinet temel savunmalar, aktif savunmalar ve ileri teknoloji kriterlerinde rakiplerinden üstün performans sergiliyor. Bununla beraber müşterilerin çoğunun Fortinet’i seçmesinin sebebi güvenlik platformunun ileri seviye tehdit koruması için FortiSandbox ve email güvenliği için Fortimail sayesinde altyapı entegrasyonu yapabilmesi.

İLGİLİ HABER >> ABD SİBER BÜTÇESİ 14 KAT ARTTI

Fortinet,  Ağustos’ta yapılacak olan en büyük bilgi güvenliği konferanslarından biri olan Black Hat’ın tüm ağını korumak için seçildi. Konferans, bilgi güvenliği, sibergüvenlik risk ve trendleri ile alakalı forumlara ev sahipliği yapıyor. Black Hat gibi etkinlikler özellikle hackerların hedefi olduğundan, Fortinet’in konferans ağını korumak için seçilmesi sektörde ne kadar önemli olduğunun altını çizer nitelikte.

SİBER BÜLTEN HAFTALIK RAPORUNA ABONE OLMAK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ

[wysija_form id=”2″]

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu