Sektörel

Google, Microsoft’un da talip olduğu siber güvenlik devini satın aldı

Google, Microsoft'un da talip olduğu siber güvenlik devini satın aldıGoogle, Microsoft’un da almak istediği siber güvenlik devi Mandiant’ı 5,4 milyar dolara satın aldı

Firmadan yapılan açıklamada Mandiant’ın satın alınması için bir anlaşma imzaladığını duyuruldu.

Satın alma işlemi tamamlandığında, ticari müşterileri için “uçtan uca güvenlik paketi” sunabilmesini sağlamak için Google’ın Bulut ekibine dahil edilecek. Mandiant CEO’su Kevin Mandia, anlaşmanın “kuruluşların, karmaşık güvenlik ürünleri karışımını etkin, verimli ve sürekli olarak yönetmelerini ve yapılandırmalarını” sağlayacağını söyledi. Google’ın bulut platformunu  çok sayıda büyük firma hali hazırda kullanıyor.

Mandiant, muhtemelen herkesin konuştuğu bir Google servisi olmayacak ancak istenmeyen güvenlik sorunları yaşandığında Google’ın elini güçlendirecek bir koz olacağı düşünülüyor.

Google’ın eski CEO’sundan yapay zekaya 125 milyon dolar yatırım

MANDIANT, SOLARWINDS SALDIRISINI KEŞFETMİŞTİ

Mandiant firması adını SolarWinds saldırısını keşfederek duyurmuştu. Ayrıca şirket, devlet makamlarını içeren yüksek profilli saldırılar üzerinde çalışmak için büyük bankalar ve hükümetlerle birlikte çalışmakta. Mandiant, 2013 yılında satın alınmadan önce FireEye‘ın bir parçasıydı.

Geçtiğimiz günlerde Mandiant’ı, Microsoft firmasının satın alabileceği konuşuluyordu. Bu haberin üzerinden bir ay geçmeden ise Google’ın satın alma hamlesi geldi. Söz konusu satın alma firmanın Motorola’yı satın almasının ardından şirketin en büyük ikinci alım yatırımını oluşturuyor.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu