Sektörel

Fortinet’ten bulut güvenliği adımı: SD-WAN’ın Google Cloud entegrasyonu sağlandı

Fortinet'ten bulut güvenliği adımı: SD-WAN'ın Google Cloud entegrasyonu sağlandıFortinet güvenli SD-WAN‘ın Google Cloud Ağ Bağlantı Merkezi’yle (NCC) entegrasyonunun sağlandığını duyurdu

Bu entegrasyonla ortak müşteriler şirketin güvenli bulut bağlantısında ve bulut yolculuğunda kullanıcı deneyiminden ve uçtan uca güvenlikten faydalanabiliyor.

Entegre ve otomatik siber güvenlik çözümleri sunan Fortinet, şirketin Fortinet Güvenli SD-WAN’ın Google Cloud Ağ Bağlantı Merkezi’yle (NCC) entegre olduğunu açıkladı.

Firma güvenli SD-WAN çözümünün faydalarına Google Cloud NCC kullanıcılarının da sahip olmasını sağlıyor. Böylece kullanıcılar dağıtık alanlarda, Google Cloud iş yüklerinde ve uygulamalarında bağlantılarını kolaylaştırabiliyor ve iyileştirebiliyor. Fortinet, en kapsamlı, kolay ve güvenli bulut bağlantı deneyimini Güvenli SD-WAN çözümüyle sunuyor.

ÇOKLU VE HİBRİT BULUTU KORUMA ALTINA ALINIYOR

Kurumların yüzde 90’ından fazlası çoklu ve hibrit bulutları kullanarak uygulamalarının her yerde bulunabilmesini sağlıyor. Son kullanıcıların bu uygulamaların bulunduğu konumu görebilmesi gerekiyor. Bu da bazen güvenlik ve operasyonel verimlilik pahasına kurumları uygulamaları ve verileri bulutlar, veri merkezleri ve şubeler arasında birbirine bağlamaya itiyor.

Fortinet, Google Cloud NCC ile entegre olarak mevcut Güvenli SD-WAN ve güvenli bulut bağlantısı imkanlarını ortak müşterilere sunuyor. Bu entegrasyon sayesinde müşteriler hibrit bulut ve çoklu bulut dağıtımları için Google Cloud Platform (GCP) üzerinde çalışan uygulamaları ve iş yüklerini daha etkin bir şekilde birbirine bağlayabiliyor. Böylece GCP’nin birinci parti yerel bulut altyapısı ile Fortinet’in güvenli SD-WAN ve güvenli bulut bağlantı hizmeti bir araya gelerek iki tarafın en iyi imkanlarını sunuyor. Bu sayede bulut geçiş deneyimi daha kolay, otomatik ve operasyonel açıdan verimli hale geliyor.

Cybrary’den Ücretsiz Sertfikalı Bulut Güvenliği Uzmanlığı Programı

Fortinet, aşağıdaki kullanım durumlarını destekleyerek bulut yolculuğuna başlamış olan şirketler için uçtan uca güvenlik ve operasyonel açıdan kolaylık sunuyor:

  • Gelişmiş Kullanıcı Deneyimi için Şubeden Buluta ve Şubeden Şubeye Bağlantı: Fortinet Güvenli SD-WAN, küresel olarak dağıtılmış şubelerde ve bulut ortamlarında verimliliği sürdürmeleri için şirketlere hızlı ve güvenilir ağ bağlantısı imkanına sahip kesintisiz güvenli bulut bağlantı orkestrasyonu sunuyor.
  • Güvenli Bulut Bağlantı Koruması: Fortinet, şirketlerin güvenli bulut bağlantısı süreçlerini destekleyerek bulut kaynaklarına daha hızlı erişim ve mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini sunuyor. Böylece kurumlar kritik verilerin, uygulamaların ve iş akışlarının her zaman erişilebilir olmasını ve bu sırada koruma altında olmasını sağlıyor.
  • Çoklu Bulut Ortamlarında Güvenlik: Fortinet çoklu bulut ortamlarında merkezi görünürlük, kontrol ve tutarlı güvenlik politikaları ile veri merkezinden buluta güvenli uygulamalar ve bağlantı sunuyor.
  • Bulut İçinde Güvenlik: Fortinet uygulamaları, iş yüklerini ve barındırdıkları veriyi tehditlere karşı bulut içinde korumak için öncü bulut ağ güvenliği, segmentasyonu, görünürlüğü ve sınıfının en iyisi korumayı sunuyor.

 GOOGLE CLOUD TABANLI KURUMSAL GÜVENLİK İHTİYACI KARŞILANIYOR

Fortinet, daha entegre ve kolay bulut operasyonları sunmak için Adaptive Cloud Security portföyünün mevcut entegrasyonlarının kapsamını da artırıyor. Şirket, aşağıdaki mevcut entegrasyonlar aracılığıyla kullanıcılara Google Cloud tabanlı ortamlara kurumsal güvenlik sağlıyor:

  • Google Cloud’da FortiGate Yeni Nesil Güvenlik Duvarı: Google Cloud’da FortiGate Yeni Nesil Güvenlik Duvarı farklı büyüklükteki şirketlere ağ ve SD-WAN özelliklerini yeni nesil güvenlik duvarı ve/veya VPN ağ geçidi olarak kullanıma alma esnekliği ile sunuyor.
  • Hizmet olarak FortiWeb Cloud WAF: FortiWeb WAF ağ geçitleri birçok Google Cloud bölgesinde çalışabiliyor. Bu da şirketlerin uygulamalarının bulunduğu bölgedeki uygulama trafiğini ayrıştırmasına, performans ve regülasyon ilgili sorunları ortadan kaldırmasına ve trafik maliyetini minimumda tutmasına olanak tanıyor.
  • FortiCWP ile Bulut İş Yükü Koruması: FortiCWP Google Cloud yönetim ve güvenlik hizmetleriyle API seviyesindeki entegrasyonu sayesinde şirketler yapılandırmaları, aktiviteleri ve trafik akışı dahil olacak şekilde bulutun kaynaklarını gözlemleyebiliyor ve takip edebiliyor. FortiCWP’nin aynı zamanda Google Güvenlik Komut Merkezi’yle (SCC) entegrasyonu da bulunuyor.

ADAPTIVE CLOUD SECURITY’E SAHİP GÜVENLİ SD-WAN

FortiGate Güvenli SD-WAN, Adaptive Cloud Security ile birlikte şifreli veri aktarımları, detaylı segmentasyon ve gelişmiş tehditlere karşı uygulama katmanı koruması ile kullanıcılar ve şube ofisler için daha iyi ve daha güvenli uygulama deneyimi sunuyor. Fortinet aynı zamanda çoklu bulutlar arasında tek tip politikalara sahip sorunsuz bir yer paylaşımlı ağ da sağlıyor.

Fortinet Adaptive Cloud Security, çok sayıda Fortinet Fabric-Ready ekosistem iş ortağı ve entegrasyonu tarafından desteklenerek müşterilerin Fortinet’ten bulut güvenliğini herhangi bir bulut ortamına özgürce entegre etmesini sağlıyor.

Bunlara ek olarak Fortinet, GCP de dahil olmak üzere büyük bulut platformlarında sıkı entegrasyonlarla en geniş yerel bulut güvenliğini sunarak müşterilerin güvenli bağlantıyı tüm büyük genel bulut platformları, ağ sınırları ve veri merkezleri arasında otomatikleştirmesini ve güvenli bir şekilde düzenlemesini yardımcı oluyor.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: