Sektörel

Fortinet’ten 30 ücretsiz siber güvenlik eğitimi

Fortinet'ten 30 ücretsiz siber güvenlik eğitimi Türkiye ve Dünyadaki siber yetenek açığı kuruluşlardaki en önemli sorunlardan biri olmaya devam ederken, Fortinet Siber Güvenlik şirketi, bu çerçevede siber yeteneklerin keşfedilebilmesi için yeni eğitim programları açıkladı.

Siber bilgi ve yetenek açığı, güvenlik ekipleri sayıca yetersiz kaldığında güvenlik risklerini ve kötü aktörlerin zafiyetlerden yararlanma fırsatlarını artırdığı için CISO’lar için en önemli endişe kaynağı.

Firma, NSE Eğitim Enstitüsü’nün bir girişimi olan Training Advancement Agenda (TAA), siber eğitim ve kariyer fırsatlarını herkes için erişilebilir hale getirmeyi amaçlıyor

Şirket, NSE Eğitim Enstitüsü programları ve Eğitim Gelişim Programı olan (TAA) aracılığıyla siber yetenek açığını kapatmaya yardımcı olmayı hedefliyor.

Sertifikasyon Programı, Güvenlik Akademisi Programı, İleri Yaştaki Vatandaşlar Programı, Yetkili Eğitim Merkezi ve Bilgi Güvenliği Farkındalık ve Eğitim Hizmeti’nden oluşan Fortinet Network Security Expert (NSE) Eğitim Enstitüsü, giderek büyüyerek sektörü saran siber yetenek açığını gidermek için kuruldu.

ÜCRETSİZ KURS VE HİZMETLER VERİLECEK

NSE Eğitim Enstitüsü’nün kurulduğu 2015 yılından bu yana sektör ilk kez 2020’de boşluğu doldurmak için gereken güvenlik profesyonellerinin sayısında bir azalmaya tanıklık etti. (ISC)2 raporuna göre bu alandaki profesyonellerin sayısı 4,07 milyondan 3,12 milyona düştü. Bu durum, sorunu çözme yolunda bazı ilerlemeler kaydedildiğini göstermekle birlikte, bu açık her ölçekten kuruluş için hala aşılması gereken önemli bir zorluk.

BT ve güvenlik uzmanlarına hizmet veren NSE Eğitim Enstitüsü küresel olarak büyümeye devam ediyor. NSE Eğitim Enstitüsü, 30’dan fazla ücretsiz eğitim kursuna ve çok sayıda hizmetine ek olarak, Siber Güvenlikte Kadınlar (WiCyS), Stanford Üniversitesi ve Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley dahil olmak üzere siber güvenlik yeteneklerini geliştirmek için Fortinet ile çalışan yeni küresel ortaklara kapılarını açıyor.

SERTİFİKASYON VE ORTAKLIKLARLA FIRSATLAR OLUŞUYOR

Yetenek açığı problemine çözüm getirmeyi hedefleyen Fortinet’in NSE Eğitim Enstitüsü, bireylere siber güvenlik kariyerlerinin her aşamasında bir dizi farklı program sunuyor.

TAA, eğitim ve sertifikasyon, kariyer fırsatları ve ortaklıklar yoluyla siber beceri açığını kapatmak için çeşitli NSE hizmetlerinden yararlanıyor.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: