Cisco’dan MENA’nın başına Mısırlı kadın yönetici

İnternet altyapısı ve network cihaz üreticisi Cisco, Orta Doğu ve Afrika bölgesi için yeni başkan yardımcısı olarak Reem Asaad’ı atadığını duyurdu.

Teknoloji, finansal hizmetler, müşteri deneyimi gibi sektörlerde yirmi yılı aşkın deneyime sahip olan Asaad yeni görevinde, Cisco’nun dijitalleştirme gündemlerini hızlandırmak için gelişmiş çözümler portföyünün desteklediği hükümetlerle, müşterilerle ve iş ortaklarıyla iş birliğini güçlendirmeye odaklanacak.

University of Houston’ta Bilgisayar mühendisliği okuyan Asaad daha sonra Harvard’da İleri İşletme eğitimi aldı. Mısırlı yönetici 15 yıl boyunda ABD2de çeşitli şirketlerde çalıştıktan sonra yeniden Mısır’a dönmüştü.

CEO POZİSYONUNDAN AYRILDI

Atama hakkında yorum yapan Cisco’nun Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Rusya bölgesi Başkanı Wendy Mars da “Reem’in MEA operasyonlarımızı yönetmek üzere Cisco’ya katılmasından heyecan duyuyorum. Reem, liderlik tecrübesine sahip ve dijital dönüşümün mevcut durumuna çok hâkim. Reem’in Cisco’ya güç katacağına ve bölgesel şirketlerin karşılaştıkları zorlukları çözmelerine yardımcı olacağına güvenim tam.”

Asaad Cisco’ya katılmadan önce, Raya Contact Center adlı, Kahire merkezli ve Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da operasyonları bulunan, Fortune 500 arasında yer alan ve çok uluslu firmalara iş süreçlerinde dış kaynak hizmeti sunan bir şirkette CEO pozisyonunda görev aldı.

Cisco zafiyeti dünyayı etkiledi

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için formu doldurunuz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: