Sektörel

Çin’de yazılım sektörünün iki aylık kazancı 185 milyar doları geçti

Çin'de yazılım sektörünün iki aylık kazancı 185 milyar doları geçtiÇin’de yazılım sektöründeki şirketlerin iki aylık toplam cirosunun 185 milyar doları geçtiği ortaya çıktı.
Endüstri ve Enformasyon Teknolojisi Bakanlığının verileri, Çin’in yazılım endüstrisinin yılın ilk iki ayı içinde çok güçlü bir büyüme kaydederek gelirlerinin de iki haneli oranda büyümesine tanık olunduğunu gösterdi. Bu dönemde sektörün geliri, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 11,6 oranında büyüyerek 1,18 trilyon yuana (yaklaşık 185,8 milyar dolara) ulaştı. Söz konusu artış önceki iki yılın aynı dönemlerinin ortalama artışından 8 puan fazla.

Sektörün toplam kazancı ise yine ocak-şubat döneminde bir önceki yıla göre yüzde 7,6 azalarak 133,2 milyar yuanda kaldı.

Dağılım ve döküme bakıldığında enformasyon teknolojisi hizmetlerinin bileşik geliri 770,3 milyar yuana yükselerek bir önceki yıla kıyasla yüzde 13,1 arttı. Bu tutar, sektörün toplam gelirinin yüzde 65,3’lük oranını oluşturuyor.

Bu hizmetler arasında e-ticaret platform teknik hizmetlerinden kaynaklanan gelirler bir önceki yıla göre yüzde 24,8 kadar yükselirken, endüstriyel internet platform hizmetlerinin gelirleri yine bir önceki yıla kıyasla yüzde 16,6 oranında tırmandı.

Kaynak: INVESTING.COM

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu