KüreselSektörel

CEO’lar siber güvenlik politikalarının sağlamlığından emin değil

Bilişim devi IBM, yaptığı bir araştırma sonucunda dünya çapındaki siber güvenlik şirket yöneticilerinin yarısının, kurumlarının mevcut siber güvenlik politikalarının sağlamlığından emin olmadıklarını ortaya koydu.

Şubat ayında yayınlanan “Güvenlik ve Üst Yöneticiler” başlıklı araştırmaya göre, CEO’ların sadece yüzde 51’i firmalarının siber güvenlik stratejilerinin “sağlam” olduğunu düşünüyor.

Aynı araştırma, CEO’ların diğer yarısının ise siber tehdit yönetimi faaliyetlerinin güvenliği konusunda taahhütte bulunmakta zorlandığını gösteriyor.

İLGİLİ HABER >> IBM’İN GÜVENLİK PASTASINDAKİ PAYI ARTIYOR

Konuya ilişkin açıklama yapan IBM Güvenlik Başkan Yardımcısı Caleb Barlow’a göre, siber güvenlik dünyası çok hızlı evriliyor, fakat sektör firmalarının üst yöneticileri tehdit algılarını aynı hızda güncellemiyor.

Bilişim güvenliği daire başkanları ve yönetim kurulunun uygun rehberlik ve araç; pazarlama, insan kaynakları ve mali açıdan gerekli tecrübeyi sağlayabildiğini söyleyen Barlow, en hassas ve ağır veri birimlerinin bazılarının bilişim daire başkanlarıyla birlikte güvenlik kararlarına daha temkinli bir şekilde dahil olmaları gerektiğini salık veriyor.

HAFTALIK SİBER BÜLTEN RAPORUNA ABONE OLMAK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ

[wysija_form id=”2″]

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu