SektörelTürkiye

BÜSİBER’den İstanbul ve Ankara’da SOME eğitimi

Boğaziçi Üniversitesi Bilgi Sitemleri Araştırma Merkezi bünyesindeki BÜSİBER siber güvenlik alanında düzenlediği eğitimler ile 2017’ye hızlı girdi. İstanbul Kalkınma Ajansı’ndan mali destek almayı başaran BÜSİBER Şubat ayında düzenlediği sızma testi ve adli bilişim eğitimlerinden sonra geçtiğimiz günlerde de hem İstanbul hem Ankara’da kamu kurumlarına yönelik ücretsiz SOME eğitimi düzenledi.

Doç Dr. Bilgin Metin, Fatih Emiral ve Kaya Kazmirci’nin verdiği eğitimler hakkında bilgi veren BÜSİBER Proje Yöneticisi Bilgin Metin, SOME eğitimlerinde geniş halk kitlelerine hizmet veren belediye ve hastaneler başta olmak üzere kamu kurumlarına eğitim vermeyi amaçladıklarını söyledi. Toplam 220 kişinin katıldığı eğitimlerde kurumlara SOME kapsamında ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi verildi.

Siber güvenlik eğitimine katılan Bakırköy Belediyesi İç Denetim Bölümü Başkanı Gökhan Polat sunumlarda teorik bilgilerin pratikte karşılaşılan zorluklara değinilerek verildiğinin altını çizdi. Polat, BT Risk’ten Fatih Emiral’ın sunumuna dikkat çekerek “Emiral’ın siber güvenlik yatırımlarının gerekliliğini üst yönetime açıklarken parasal/finansal gerekçelerin yanında düzenlemelere/mevzuata ve kıyaslamalara başvurulması yönündeki tavsiyesi çok faydalı oldu.” ifadesini kullandı.

BÜ Siber kamu görevlilerine ek olarak ülkemizin siber güvenlik istihdam sorununun çözümüne katkıda bulunmak için öğrenci ve yeni mezunlara yönelik faaliyetler de sürdürüyor. Şubat ayında ücretsiz sızma testi kampı düzenleyen oluşum yeni mezunlar için de adli bilişim kampı düzenlemişti.

Her yıl belirli sayıda ücretsiz eğitim düzenleyeceğini açıklayan BÜSiber’in faaliyetlerini www.siber.boun.edu.tr adresinden takip edebilirsiniz.

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için formu doldurunuz

[wysija_form id=”2″]

 

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu