SektörelTeknik

2021 yılının en iyi ücretsiz online Python kursları

2021 yılının en iyi ücretsiz online Python kurslarıPopüler programlama dili Python‘da yeteneklerinizi geliştirmek için bu yıl en iyi 6 online kurs ön plana çıkıyor.

Python genel olarak kolay öğrenilebilir bir programlama dili olarak değerlendirilse de çok yönlü karakteri bazı alanlarda eğitim almayı gerekli kılıyor.

Her ne kadar web uygulamaları geliştirmek ve uygulama tasarlamak için Python çok tavsiye edilmese de büyük veri, makine öğrenmesi ve IT sistemlerinin otomatize edilmesi konularında en iyi dillerden biri olarak kabul ediliyor.

Yazılım geliştiricilerin kullandığı RedMonk sıralamasında Python, ilk üç dilden biri olarak değerlendiriliyor.

En iyi kursu belirlemek için öncelikle kariyerinizin neresinde olduğunuzu tespit edip ileriye yönelik hedefler oluşturarak, bu amaçlara uyan en uygun eğitimi seçmelisiniz.

1- GOOGLE’IN PYTHON KURSLARI

Google’ın Python kursları 7 günlük ücretsiz deneme kapsamında eğitim almak isteyenlere sunuluyor. Kursu devam ettirmek için 39 dolar ödemek gerekiyor.

Google IT otomasyonunun bir parçası olarak sunulan eğitime başlamak için herhangi bir deneyim gerekmiyor.

Toplamda 4 hafta süren 32 saatlik eğitim boyunca Python ile komut dosyası oluşturma, programlama dilindeki veri türleri ve değişkenlerin nasıl kullanılacağına ilişkin bilgiler veriliyor.

Kursun verdiği sertifikanın büyük şirketler tarafından kabul görüyor olması en büyük artılarından biri olarak görülüyor.

2- MICROSOFT’UN ÜCRETSİZ PYTHON KURSU

Microsoft, programlama dilinde biraz tecrübesi olanlara yönelik ücretsiz videolar sunuyor.

Videolarda firmadan Christopher Harrison ve Susan Ibach’ın 3-4 dakikalık 44 kısa ders yer alıyor.

Ücretsiz olması ve uzmanları tarafında kısa anlatımlarla desteklenmesi eğitimin ön plana çıkan özellikleri arasında.

3- COURSERA’DA PYTHON İLE DEEP LEARNING EĞİTİMİ

Coursera’da verilen derslerde ise Python’un önemli geliştiricilerinin tavsiye ettiği eğitimler uygun fiyata sunuluyor.

Derin Öğrenme uzmanlığı, IBM Uygulamalı Veri Bilimi ve Stanford Makine Öğrenme gibi online kurslar Python becerilerinizin artmasına katkı sağlayabilir.

Coursera’nın eğitim için yaygın kullanılan bir platform olması ve sertifikalarının birçok yerde geçerli olması eğitim programının artıları arasında yer alıyor.

4- MIT: PYTHON’DA PROGLAMAYA GİRİŞ DERSLERİ

ABD’de teknoloji eğitiminin önemli kurumlarından Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT), Bilgisayar Bilimi ve Yapay Zeka laboratuvarı tarafından düzenlenen Python’da programlamaya giriş dersleri veriyor.

MIT OpenCourseware adı altındaki eğitimkapsamında öğrenme videoları paylaşılıyor ve etkileşimli değerlendirmeler yapılıyor.

Transkript açısından zengin olması ve ABD’nin en iyi üniversitelerinden biri tarafından veriliyor olması en önemli avantajları arasında.

5-TECRÜBELİ PYTHON GELİŞTİRİCİSİ DAVID BEAZLEY’İN DERSLERİ

Tecrübeli Python geliştiricisi David Beazley, derslerinin sadece Python dersi olarak değil veri bilimi dersi olarak tanımlanmasından yana.

Beazley, piyasadaki birçok eğitimin yetersiz olduğunu düşünerek kendi eğitim videolarını ücretsiz ve ücretli versiyonlarıyla yayımlamaya başladı.

Eğitimlerde, veri bilimi endüstrisinin öncülerinin Beazley’in içeriklerini kullanması önemli bir artı olarak ön plana çıkıyor. Creative Commons kısmı ücretsiz olarak sunuluyor.

6- NSA EĞİTİMLERİYLE HIZLI PYTHON KURSU

ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA), hızlı ve özet videolarıyla pratik bir Python programlama dili eğitimi sunuyor.

Eğitimin ücretsiz olarak sunulması ve çabuk öğrenmek isteyenlerin ihtiyaçlarına cevap vermesi kursun artıları olarak değerlendiriliyor.

Kursta ayrıca Python’ın veri biliminde neden bu kadar popüler hale geldiği de anlatılıyor.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu