Siber Bülten TV

FBI savaşı bitmeden Apple nasıl zaferini ilan etti?

Aralık ayında Ukrayna’nın elektrik dağıtım şebekesine yapılan ve on binlerce sivili saatlerce elektriksiz bırakan saldırının yankıları devam ediyor.

Siber Bülten ve CIP Alert iş birliği ile gerçekleşen ikinci webinar yayınında Minhac Çelik ve Özkan Erdoğan Ukrayna saldırısıyla ilgili yayınlanan SANS raporu ve ABD Anayurt Bakanlığının Ukrayna’ya destek açıklamasını yorumladı. Siber diploması açısından birden çok sebepten ötürü referans bir olay haline gelen Ukrayna saldırısı, özel sektörün kendi içerisinde gerçekleştirdiği işbirliği ve devlet-özel sektör ittifakı boyutuyla da konuşmacıların gündeminde yer aldı.

HAFTALIK SİBER BÜLTEN ABONE LİSTESİNE KAYIT OLMAK İÇİN DOLDURUNUZ

[wysija_form id=”2″]

Apple-FBI çekişmesini ve Japonya kritik altyapılarını hedef alan siber espiyonaj saldırıları da Çelik ve Özkan’ın yorumladığı önemli gelişmeler arasında yer aldı.

Ayırdığınız zamana değeceğini umuyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=7rMSlQNvvf4

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bir Yorum

  1. Ellerinize sağlık, videolarınızda düzgün Türkçe kullanımına da dikkat ederseniz iyi olur. Örneğin “dilemma” ve “controversy” Türkçe’mizde çok iyi karşılığı olan kelimeler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu