Siber Ajanda

Türkiye’nin ilk ve tek low-level hacker konferası NOPcon 11 Mayıs’ta

Türkiye’de düzenlenen hacker konferansları arasında uluslararası katılımcıları ile dikkat çeken NOPcon’un beşincisi 11 Mayıs’ta İstanbul’da düzenlenecek.

Her geçen yıl daha nitelikli sunumların yapıldığı konferans bu yıl da Blackhat, DEFCON ve RSA gibi konferanslarda yer almış saygın güvenlik araştırmacılarını misafir edecek. Alışılagelen siber güvenlik etkinliklerinin aksine sunumların güncel ve teknik içerikli olmasına önem veren organizatörler konuşmacıları da davet usulü değil, başvuru esasına göre seçiyor. Konferansa konuşmacı olarak katılmak isteyen araştırmacıların gönderdiği sunum konuları arasından seçilenler NOPcon’da dinleyicilerle buluşuyor.

Bu seneki NOPcon’a katılacak isimler yine birbirinden seçkin araştırmacılardan oluşuyor:

Bağımsız araştırmacı olan ve geçmişte Intel, VUPEN Security gibi firmalarda çalışan Nikita Tarakanov iki kez PHDays Hack2Ow ödülünü kazanmış ender hackerlardan biri.

Geçmişinde uluslararası teknoloji firması tecrübesi barındıran başka bir araştırmacı da eski Samsung çalışanı Ignat Korchagin. Hardware güvenliğine odaklanan Korchagin  aynı zamanda low-level programming ve kriptografi ile de ilgileniyor. Korchagin’in güvenlik çözümlerine bir çok eski Samsung ürününde rastlamak mümkün.

Konferansın merakla beklenen isimlerinden biri de Mandiant’tan Daniel Bohannon. ABD’ye ve birçok devlete özellikle siber casuslukla verdiği danışmanlıkla isminden söz ettiren şirketin Incident Response ekibinde yer alan Bohannon Georgia Institute of Technology’de Bilgi Güvenliği yüksek lisansı bulunuyor.

Zero Day Inıtiative’den  AbdulAziz Hariri ve Jasiel Spelman ile Meysam Firouzi de konferansın konuşmacıları arasında yer alıyor.

‘Türkiye’den konuşmacı yok mu?’ diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Onur Alanbel ve Mehmet İnce sunumlarıyla bu sene NOPcon’da olacaklar. Ve tabi ki, büyük özveriyle ülkemizde uluslararası bir hacker konferansı düzenleyen Trapmine’dan Celil Ünüver’in de yapacağı sunum merakla bekleniyor.

Beşiktaş’taki ISOV Sakıp Sabancı Konferans salonunda yapılacak konferansa kayıt ve ayrıntılı bilgi için: www.nopcon.org

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için formu doldurunuz

[wysija_form id=”2″]

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: