Siber Ajanda

Bulut ve Veri Merkezi Konferansı 15 Mart’ta

International Data Corporation (IDC), 15 Mart’ta Wyndham Grand Istanbul Levent Hotel’de Cloud & Datacenter Roadshow 2017’yi gerçekleştirecek.  Türkiye’deki tedarikçileri ve son kullanıcıları bir araya getirecek etkinlik, veri merkezleri hakkında fikir alışverişini mümkün kılacak. Aynı zamanda değişim yönetimi, sonuç, BT yönetişimi ve BT maliyet verimliliği gibi konularda Türkiye’nin “En İyi Bulut Bilişim Projesi”nin seçileceği IDC Cloud Awards töreni de yine bu etkinlikte yer alacak.

IDC Türkiye Altyapı, Sistemler ve Çözümleri Araştırma Müdürü Aslı Koçkal’ın konuyla ilgili yorumları şu şekilde: “Bir kurumun başarısı inovasyon ve pazar değişimlerine adapte olabilme kabiliyeti ile direkt orantılıdır. Kurumlar, BT altyapılarını ve uygulamalarını genişleterek değişen iş koşullarına ve teknoloji ihtiyaçlarına hızla adapte olurken veri merkezi yatırımları bu dönüşüm sürecinin tam merkezinde yer alıyor. Ancak, günümüz ekonomisinin realiteleri birçok kurumun bütçe baskılarıyla karşılaştığını ortaya koyuyor. Bu durumda bulut ya da dışarıdan hizmet alımları gibi daha çok OPEX iş modellerinin ön plana çıkması bekleniyor.”

Bu etkinlikte IDC uzmanlarına sektörün önde gelen uzmanları katılarak veri merkezi yatırımlarının evrim geçiren dinamiklerini masaya yatıracak ve günümüzün çalkantılı ekonomisinin neden olduğu çok sayıda zorluğun üstesinden gelmek için bir dizi strateji ve çözümü tartışacak. Aynı zamanda derinlemesine yapılacak sunumlar ve interaktif paneller ile yeni teknolojilerin ve dijital dönüşüm çabalarının Türkiye’nin veri merkezi ortamı üzerindeki etkileri incelenecek.

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için formu doldurunuz

[wysija_form id=”2″]

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: