SektörelTürkiye

Türkiye’nin önde gelen siber güvenlik şirketi Picus Security, 5 milyon dolar yatırım aldı

Küresel siber güvenlik piyasasında Türkiye’yi temsil eden şirketlerden Picus Security Earlybird’den 5 milyon dolarlık A serisi yatırım alarak uluslararası başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Güvenlik ürünlerini otomatize bir şekilde sürekli denetleyip güncel saldırılara ne kadar hazırlıklı olduğunu ölçmek için kullanılan Picus yazılımı siber tehditlerin engellenmesinde devreye girerek ürünlerin verimli bir şekilde çalışması için kritik bir rol oynuyor. Yedi binden fazla  atağın bulunduğu ve sürekli güncellenen siber saldırı veri tabanı ile Picus, kurumların yeni ortaya çıkmış bir siber saldırıya karşı çevikliğini artırıyor.

2013 yılında kurulan şirket aldığı yatırımlar ile de dikkat çekiyor. ACT Venture Partners, Social Capital, ScaleX ile melek yatırımcılar Steve Ciesinski ve Melih Ödemiş’in yatırım yaptığı Picus’un San Francisco ve Londra’da ofisleri ve Ankara’da da Ar-Ge merkezi var. Gartner tarafından yayımlanan raporlarda Tehdit Simülasyonu pazarının önde gelen oyuncuları arasında yer alan Picus, Gartner raporlarına giren ilk Türk siber güvenlik ürün şirketi olmuştu.

İlgili haber: Picus kurucuları dünyanın önde gelen girişimcileri arasına girdi

Yeni yatırımla birlikte yeni hedef: Mühendislik Üssü

Picus Security, EarlyBird’den aldığı 5 milyon dolarlık yatırımla siber güvenlik alanında uluslararası rekabet gücünü artırmayı hedefliyor. 

Yeni yatırımla ilgili açıklama yapan Picus Security Kurucu Ortağı ve CEO’su Hamdi Alper Memiş, 

“Müşterilerimizin başarısı bizim için çok önemli. Artan müşteri sayımızda ve genişleyen coğrafi kapsamımızda; ürünümüzün ölçeklenerek büyüyebilmesi ve kalitesinin korunması için mühendislik ve hizmet ekiplerimizi de büyütüyoruz. Bu kapsamda oluşturacağımız Mühendislik Üssü ile buradaki arkadaşların gelişimi ve etkin çalışabilmeleri için de imkanları artıracağız.” dedi.

2019 yılında siber güvenlik alanında inovasyon sağlayan dünya çapındaki beş şirketten biri seçilen Picus Security, dijital dönüşüm süreci hızla ilerlerken siber saldırıları simüle ederek, kurumların risk durumunu ortaya çıkarıyor ve tespit edilen risklerin giderilmesi için iyileştirme önerileri sunuyor. Tüm bu atılımlar, Picus’un başarısının ardındaki neden olarak görülüyor.

 Siber Bülten abone listesine kaydolmak için formu doldurunuz

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu