SektörelTürkiye

Türk Telekom veri merkezi üssü olma hedefinde

Türk Telekom, Türkiye’nin bölgenin veri merkezi üssü olması hedefiyle, bu alandaki yatırımlarını artırma kararı aldı. Bu hedef doğrultusunda ilk olarak Ankara’daki mevcut veri merkezi kapasitesini genişleten Türk Telekom, yenilenen veri merkezleriyle birçok sektöre hizmet vermeye hazırlanıyor. Ayrıca Ankara Ümitköy’deki veri merkezinin kapasitesini artıran Türk Telekom, yatırımlarını yıl içerisinde de sürdürecek.

Türk Telekom, 2016 yılı içerisinde de, Ankara Aydınlıkevler’de toplam 20 bin metrekare büyüklüğünde bir veri merkezini daha hizmete sunacak.

TÜRKİYE’NİN SİBER GÜVENLİKTE YENİ STRATEJİSİ: MERKEZİ KAMU OTORİTESİ

Mehmet Ali Akarca: Bölgenin veri merkezi üssü olacağız

Mevcut müşteri portfoyü ile veri merkezi konusunda Türkiye’nin en büyüğü olduklarını belirten Türk Telekom Kurumsal İş Birimi CEO’su Mehmet Ali Akarca, şunları söyledi: “Güçlü veri merkezlerimizle Türkiye’nin verisinin Türkiye’de kalmasını sağlamayı hedefliyoruz. Üç sene içerisinde Frankfurt, Amsterdam ve Londra’ya alternatif bir veri merkezi oluşturmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ayrıca, pek çok global içerik sağlayıcı ile görüşmeler yapıyoruz. İçeriklerini Türkiye’de konumlandırmaları ve buradan Balkanlar, Kafkaslar, Orta Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’ya hizmet sunmaları için gerekli platformları oluşturuyoruz”

HAFTALIK SİBER BÜLTEN RAPORUNA ABONE OLMAK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ

[wysija_form id=”2″]

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu