Sektörel

“Tor”un açığını keşfedene 4 bin dolar

Daha çok sansür sorunlarının yaşandığı ülkelerde anonim kalmak isteyen kullanıcıların tercihi olan Tor ağı, zaman zaman kötü niyetli işler yapanlarında tercihi haline geliyor.

Kullanıcıların daha çok güvenlik konusunda kendilerinden yararlandıklarını belirten Tor, ilk defa halka açık bir ödül sistemi hayata geçiriyor. Firma HackerOne yoluyla en ciddi güvenlik sorunlarını açığa çıkaran hackerları 4000$’a varan ödüller ile destekleyeceğini açıkladı.

Bu işleme aday olan hackerların ödül kazanmak için Tor ağı ve Tor Browser dahilinde açıkları keşfetmesi şart koşuluyor. Bu noktada anonim kalma konusunda bulunan açıklara çok daha fazla ödeme yapılacağı söyleniyor.

Tor Browser ekip lideri Georg Koppen ise, uygulamayı iyi niyetli şekilde anonim kalmak isteyenlerin güvenliğini sağlama noktasında adımlar atılması gerektiğini ve güvenli olmazlarsa kullanıcılara verilen sözlerin geçersiz olacağını söyledi.

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu