KüreselSektörel

Tenable’a rekor yatırım baloncuları susturdu

Siber güvenlik sektörünün ‘şiştiğine’ dair iddiaların aksine önde gelen yatırımcıların güvenlik şirketlerine yönelik yatırımları artmaya devam ediyor. 13 yıldan bu yana sektörde yer alan Tenable şirketinin tek seferde 250 milyon dolar yatırım alması siber güvenlik balonu oluştuğunu iddia edenlerin yanıldığını gösterdi.

Tenable’e yapılan yatırım siber güvenlik şirketlerinin tek seferde aldığı en büyük yatırım olarak kabul ediliyor. Denetim ve zaafiyet değerlendirmesin alanında çalışmalarını yoğunlaştıran Tenable aralarında Amerikan Savunma Bakanlığı, Deloitte ve Adidas gibi kurum ve şirketlerin bulunduğu 20 bin müşterisine hizmet veriyor.

İLGİLİ HABER >> SİBER DÜNYANIN EN ÖNEMLİ 10 START UP’I

Şirketin CEO’su Ron Gula, Insight Venture Partners ile Accel’den gelen yeni yatırımın ürün geliştirme, uluslararası genişleme ve pazarlama alanlarında değerlendirileceğini açıkladı.

Bu sene içerisinde Tenable dışında da önemli yatırım alan siber güvenlik firmaları oldu. Bunlar arasında yer alan Tanium bugüne kadar 262 milyon dolarlık yatırım alarak değerini 3,5 milyar dolara yükseltti. Tehdit istihbaratı alanında çalışan ve özgün çözümleri ile bilinen Palantir de Temmuz ayına kadar 450 milyon dolar toplamayı başararak toplam değerini 20 milyar dolara yükseltti.

2020 yılına kadar dünyadaki siber güvenlik harcamalarının 170 milyar dolara çıkacağı tahmin ediliyor.

Bu rakamlara karşılık Kevin Mandia ve Jeff Moss gibi sektörün ileri gelen isimleri, bir siber güvenlik balonunun oluştuğunu ve sonunda bu balonun patlayacağını öngörüyor. Uzmanların bir kısmı ise sadece bazı şirketlerin değerlerinin çok ötesinde yatırım aldıklarını bu durumun bir balona yol açmayacağını savunuyor.

HAFTALIK SİBER BÜLTEN RAPORUNA ABONE OLMAK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ

[wysija_form id=”2″]

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu