KüreselSektörel

Siber güvenlik hisselerindeki düşüş, sektörü karıştırdı

FireEye Inc. ve Palo Alto Networks gibi siber güvenlik şirketleri, kötüye gitmeye başlayan pazarda eleştirilerin hedefi oldu.

NASDAQ Composite’in endeksi yüzde 3’ten fazla düşüşle kapatması, yazılım hisselerine olan yatırımcı güveninin sarsılmasına ve teknoloji sektörüne darbe vurulmasına neden oldu. Siber alandaki cansızlık ve süregelen çalkantı, bazı alım-satım söylentilerine de yol açtı. En önemli tehdit saptama üreticilerinden Barracuda’nın hisse değerlerinde yüzde 38’lik bir değer kaybı yaşamasının ardından muhtemel alıcılar için ABD’nin en büyük yatırım şirketlerinden olan Morgan Stanley’i tutması, söylentilerin çıkma sebeplerinden biri.

İLGİLİ HABER >> FIREEYE’IN DÜŞÜK BÜYÜME KRİZİ

Siber güvenlik pazarındaki gerileme, FireEye’ın dördüncü çeyrekteki sonuçlarına da yansıdı. FireEye, bir sonraki çeyrekte, tahminlere nazaran beklenti aralığını düşük tuttu.

Ancak bütün bu elden çıkarma işlemlerine rağmen Wall Street analistleri, artan siber saldırılara dayanarak hisseler konusunda hala iyimser.

HAFTALIK SİBER BÜLTEN RAPORUNA ABONE OLMAK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ

[wysija_form id=”2″]

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu