KüreselSektörel

Siber güvenlik bütçeleri tehditlere karşı yetersiz

İngiltere’de yapılan bir araştırma, kurumların bilgi güvenliği için ayırdıkları bütçelerin artış gösterdiğini, fakat bu artışın yeni gelişen tehditlerle başa çıkmada yetersiz kalacağını ortaya koydu.

İLGİLİ HABER >> VERİ KAÇAĞININ EN BÜYÜK SEBEBİ ŞİRKET PERSONELLERİ

Bilgi Güvenliği Profesonelleri Enstitüsünün 2500 güvenlik çalışanıyla yaptığı araştırmaya göre, güvenlik bütçelerinin sadece yüzde 15’lik bir bölümünde herhangi bir artış olmadı. Katılımcıların yüzde 60’ı, artan siber tehditler göz önüne alındığında kurumlarında gerçekleşen güvenlik bütçe artışının yeterli olmadığını söylerken, yüzde 7’si güvenlik bütçesinin tehdit seviyesinden daha hızlı arttığını ifade etti.

Araştırmanın ortaya koyduğu bir başka sonuç ise siber güvenlik istihdamı ile ilgili oldu. Sektörde ihtiyaç olduğunu kabul eden katılımcılar, bunun kadar önemli bir başka sorunun ise sektörde halihazırda çalışan uzmanların tecrübe ve eğitim eksiği olduğuna dikkat çekti.

HAFTALIK SİBER BÜLTEN RAPORUNA ABONE OLMAK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ

[wysija_form id=”2″]

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu