SektörelTürkiye

Siber güvenliğe dair ne varsa, 9 Şubat’ta IDC’de!

International Data Corporation (IDC) Türkiye, BT Güvenlik Konferans serisi etkinliklerini, 9 Şubat’ta İstanbul Wyndham Grand Levent Otel’de, 22 Şubat’ta ise Ankara Bilkent Otel’de gerçekleştirecek. Tehdit istihbaratı, güvenlik ve risk işbirliği, bilgi ve operasyonel güvenliğin yakınsaması ve güvenlik karmaşasını yönetme gibi konuların ön plana çıkacağı bu etkinlikler; finans, perakende, üretim, hizmet, devlet kurumları ve holding şirketlerinden üst düzey BT güvenlik yöneticilerini ağırlayacak.

“IDC CIO Zirvesi Anketi 2016” sonuçlarına göre önümüzdeki yıllarda da güvenlik, ortak bir endişe olarak daha da ön plana çıkıyor olacak. Bu nedenle, planlanan güvenlik yatırımlarının artı ve eksi yönlerinin kapsamlı bir şekilde yönetim kurulu seviyesinde ele alınması gerekiyor. Dolayısıyla, kurumların, BT altyapılarının hem iç hem dış güvenlik risklerini analiz etmeleri ve bu riskleri, gelişmiş güvenlik teknolojilerine yatırım yaparak minimize etmeleri gerekiyor.

Bütçe kısıtları yeni BT güvenlik çözümlerini zorunlu kılıyor

nevin çizmecioğulları
Nevin Çizmecioğulları

IDC Türkiye Ülke Müdürü Nevin Çizmecioğulları konuya şöyle yaklaşıyor: “Siber güvenliğin Türkiye’deki CIO’ların gündeminde ilk sıralarda yer aldığını gözlemliyoruz. Her geçen gün daha fazla kurum, yeni risk planlama stratejileri geliştirerek, güvenlik konusunun yönetim kurulu seviyesinde görünürlük kazanmasını sağlıyor. Ancak, mevcut ekonomik durum, kurumların BT güvenlik bütçelerini azaltmalarına neden oluyor. Bu tarz bütçe kısıtlamaları kurumların maliyeti azaltan ve operasyonel verimliliği artıran yeni BT güvenlik çözümleri aramasına yol açacaktır. Yenilikçi iş modelleri ve dış kaynaklı güvenlik hizmetleri de CAPEX’i düşürmek isteyen, bu konuda yetişmiş eleman bulmakta ve maliyeti  nedeni ile istihdam etmekte zorlanan pek çok kurum tarafından mutlaka değerlendirilecektir.”

Konferans çerçevesinde en son teknolojilerin ele alınması için, IDC bu etkinlikte; IBM, Netaş, Palo Alto Networks, CyberArk, Check Point,CRYPTTECH, EfficientIP ile eş-sponsorluk yapan NGN, Forcepoint, Fortinet, Infoblox, Innovera, Intel Security, Microsoft, Platin Bilişim, Symantec-Blue Coat, UITSEC, Veeam, VMware, Biznet Bilişim, Detech ile eş-sponsorluk yapan Titus, Infosec, Logitech, Logsign, Lostar, Netsec, Tesan gibi sektörün önde gelen tedarikçilerinin yanı sıra, STK’ları ve CISO’ları ile de işbirliği yapmaktadır.

Daha fazla bilgi için IDC BT Güvenlik Konferansı “www.idcitsecurity.com” web sitesini ziyaret edebilir, #itsecturkiye hashtag’ini kullanarak etkinlikle ilgili paylaşım yapabilirsiniz .

IDC etkinlikleri ve ortaklık fırsatları hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen IDC’den Onur Hamitoğlu ([email protected]) ile iletişime geçiniz.

Siber Bülten abone listesine kaydolmak için formu doldurunuz

[wysija_form id=”2″]

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu