Sektörel

Oxford siber güvenlik dergisi çıkartacak

Geçtiğimiz günlerde Oxford University tarafından Journal of Cybersecurity adında akademik bir dergi yayımlanmaya başlandı. Sadece online olarak yayınlanması planlanan dergi, Kasım 2014 ayından bu yana gönderilen içerikleri kabul etmeye başladı. Derginin 2015 yılının bahar çeyreğinde ilk yayınını yapması bekleniyor.

 

Siber alanın interdisipliner doğasını olduğu gibi yansıtmayı hedefleyen dergi, siber güvenliğin sadece bilgisayar mühendislikleri alanına kısıtlı kalmaması gerektiğini vurguluyor. Siber güvenliğin insanî tarafının da anlaşılması gerektiğini iddia ederek siber güvenlikte sosyal bilimler çalışmalarının önemine dikkat çeken tanıtım yazısında, derginin bu tür disiplinlerarası çalışmalar yürüten tüm araştırmacılara açık olduğunun altı çiziliyor.

 

Oxford University gibi köklü bir kuruluş tarafından, siber güvenliğe ve özellikle bu alandaki değişik disiplinli çalışmalar önem veren bir derginin çıkarılması, siber güvenlik dünyasını daha da hareketlendireceğe benziyor.

 

Hiçbir haberi kaçırmayın!

E-Bültenimiz ile gelişmelerden haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu